Wpis z mikrobloga

WOS 76 XD WOS powinien być obowiązkowym przedmiotem na maturze, Change My Mind. W ogóle, to zastanawiam się, dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby zrobić coś w stylu demokracji ateńskiej i zezwolić na głosowanie w wyborach tylko określonym ludziom. Ja uważam, że sprawiedliwym warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS. Wtedy to byłby prawdziwy egzamin dojrzałości obywatelskiej, który po prostu odsiałby największy margines. Jak można dać głosować
  • Odpowiedz
WOS 76 XD WOS powinien być obowiązkowym przedmiotem na maturze, Change My Mind. W ogóle, to zastanawiam się, dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby zrobić coś w stylu demokracji ateńskiej i zezwolić na głosowanie w wyborach tylko określonym ludziom. Ja uważam, że sprawiedliwym warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS. Wtedy to byłby prawdziwy egzamin dojrzałości obywatelskiej, który po prostu odsiałby największy margines. Jak można dać głosować osobie, która nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu państwa, a przerasta ją również znajomość jakiegokolwiek języka, czytania ze zrozumieniem, czy podstawowa matematyka?


@kezioezio: Ja kiedyś rozminiałem to i uważam, że tak powinno być. Można zrobić np. cztery klasy obywateli:
klasa I nie ma głosu w wyborach xD
klasa II ma 0,7 wagi głosu
klasa III ma głos
  • Odpowiedz
Co za syf. Na religie bym nie dał nawet jednej godziny. To jest każdego prywatna sprawa która nigdy przenigdy nie powinna być wyciągana publicznie w żadnym momencie.
  • Odpowiedz
zdana matura + obowiązkowy WOS.


@kezioezio: Ja o tym kiedyś myślałem i prócz wymagań edukacyjnych oddałbym kilka. Niekaralność, jakikolwiek wyrok pozbawia praw wyborczych na jakiś określony czas. Do tego służba wojskowa, ewentualnie wolontariat jeśli komuś nie odpowiadają kamasze
  • Odpowiedz
@kezioezio: Wystarczy od urn odciąć +60, emerytów, rencistów, bezrobotnych. Żeby móc brać udział w wyborach w roku następnym to w poprzednim roku podatkowym musisz uzyskać tą zdolność(np. pójść do pracy).
A wraz z utratą zdolności do głosowania odcinałbym możliwość pełnienia funkcji w państwowych instytucjach. Masz 60lat to twoja kariera się kończy. Nie możesz dalej być prezydentem, premierem, ministrem, posłem, być kandydatem w wyborach samorządowych itp. Zaczynając od lokalnych jednostek po
  • Odpowiedz
Ja nadal nie rozumiem co tam w aktualnym planie szkolnictwa robi informatyka. To jakiś archaizm z początku 2000 roku. Aktualnie powinno być to podzielone na zajęcia typu obsługa programów biurowych, grafika czy dla programowanie początkowe. To o wiele bardziej rozwojowe i wspomagające ucznia w poznaniu co mogą oczekiwać od nich przyszli pracodawcy. To jest kpina by religia miała więcej godzin zajęciowych niż zajęcia z technologii współczesnych. Dramat.
  • Odpowiedz
Ta statystyka jest trochę źle liczona dla WF i matematyki, dlatego że WF jest od 1 do 8 klasy, a matematyka w latach 1-3 jest w ramach kształcenia zintegrowanego. Dopiero od 4 klasy staje się pełnoprawnym odrębnym przedmiotem. Wydawać by się mogło, że polski powinien być tak samo traktowany jak matematyka, ale być może jest go serio o 1 godzinę tygodniowo więcej stąd ta różnica. @Nullek: @Xianist: @
  • Odpowiedz
Ponadto w klasach 1 -3 chyba nie ma informatyki.

@Xianist:

matematyka w latach 1-3 jest w ramach kształcenia zintegrowanego. Dopiero od 4 klasy staje się pełnoprawnym odrębnym przedmiotem.

@SkrajnieZdegustowany: ooo tego mi brakowało, bo młody np. niby ma informatykę w 2 klasie, ale pod inną nazwą.

Jeśli by porównać z pradawnym nauczaniem i wyodrebnić przedmioty w 1-3 klasie to jeśli Technika to 114h (7 i 8 klasa łącznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Xianist: Dużo lekcji religii oznacza, że Polacy pozostaną Polakami! Bo przecież jak ktoś nie jest katolikiem, to nawet nie jest godzien nazywać się Polakiem. Nawet sam Jezus był Polakiem, w końcu jest królem Polski, a jego matka królową.

@R187: i mieszkała w Częstochowie!
  • Odpowiedz