Wpis z mikrobloga

@Nieszkodnik: Ostatnio mogłem się sprawdzić w roli nauczyciela i mogę potwierdzić, że informatyka w 1 klasie istnieje i działa dobrze, na moich lekcjach dzieciaki uczyły się obsługiwania klawiatury poprzez mistrza klawiatury oraz zaczynały programowanie, także informatyka pełną parą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szolek: Obejrzyj filmik jakiegoś większego polskiego youtubera i zobacz komentarze. Błędy ortograficzne aż kłują w oczy... ortografia i j.polski są bardzo ważne i wcale mnie nie dziwi, że godzin jest tak dużo

@BasTajpan: bo na polskim ktokolwiek się przejmuje ortografią i gramatyką xD. Jeśli ktoś nie ogarnął tematu w podstawówce, to potem już tylko lektury i na nic innego nie ma czasu.
  • Odpowiedz
Ja uważam, że sprawiedliwym warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS


@kezioezio: No to taki pis po dojściu do władzy zmieniłby maturę z WoS-u w taki sposób, żeby zdawała ją mała część podchodzących, i to najlepiej taka która potrafi napisać "czemu lewica jest głupia" i "kto jest największym polakiem i dlaczego jan paweł II".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Slimshader: Polski jest ważny, zgoda. Ale przez kilka lat wałkuje się gówniany romantyzm zamiast ćwiczyć wypowiedzi ustne i pisemne lub poznawać literaturę XX wieku, którą aktualnie przerabia się w niecałe pół roku na zmianę z powtarzaniem dziadów do matury.
A i biologię dałbym wyżej niż fizykę, lub zmienił program fizyki żeby obejmował prąd i promieniowanie a nie ruchy gwiazd itp. No i brakuje angielskiego, którego program też jest gówniany. Nie
  • Odpowiedz
@Xianist: najśmieszniejsze, że tą religię można olać i się z niej wypisać - natomiast program języka polskiego to w 70-80% taki nonsens i bezużyteczna wiedza że powinien być gdzieś między plastyką i WOSem
  • Odpowiedz
@kezioezio: no ale po co, skoro rzucisz starym dziadom tysiaka jako 14 emeryturę i wybory w kieszeni, bo traktują cię jak mesjasza. Wyedukowani by zaczęli zadawać pytania.
  • Odpowiedz
@Xianist: WOS 76 h - potem ludzie gówno wiedzą o funkcjonowaniu państwa i w czterech literach mają, czy ktoś im niszczy demokratyczne państwo prawa, czy nie. A do urny to idą zagłosować "a tak jak mi ciocia powiedziała". No ale przynajmniej rysują na religii szlaczki i klepią zdrowaśki, a księżulo sobie żyje za państwowe. Budzę się codziennie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xianist: z Fizyki chemi i biologii powinien powstac nowy przedmiot teoretyczny. Bez wzorow ale bardziej popularno naukowy. Wiedza w tym zakresie lidzi jest zerowa i mowie tu wlacznie z osobami ktore uwazaja sie za unysly scisle
  • Odpowiedz
W ogóle, to zastanawiam się, dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby zrobić coś w stylu demokracji ateńskiej i zezwolić na głosowanie w wyborach tylko określonym ludziom. Ja uważam, że sprawiedliwym warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS. Wtedy to byłby prawdziwy egzamin dojrzałości obywatelskiej, który po prostu odsiałby największy margines. Jak można dać głosować osobie, która nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu państwa, a przerasta ją również znajomość jakiegokolwiek języka, czytania ze zrozumieniem, czy podstawowa matematyka?


@kezioezio: a dlaczego wszyscy trzymają się tego #!$%@? schematu jakoby ułomni ludzie podatni na populizm i masę błędów poznawczych oraz obarczeni ignorancją i swoimi ograniczeniami mieli wybrać sobie rząd?

Dlaczego nie można stworzyć zawodów/konkursu (podzielonego na różne dziedziny i przygotowanego przez rozproszone rotujące się zespoły międzynarodowych specjalistów) pomiędzy partiami, które sprawdzałyby ich wielowymiarowo pod względem wiedzy z zakresu historii, gospodarki, ekonomii, umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • Odpowiedz
@Xianist: Jacy oni są naiwni, myśląc że tyle godzin religii zrobi z młodzieży przykładnych katolików. Będzie kompletnie na odwrót, z korzyścią dla kraju oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz