Wpis z mikrobloga

  • 685
Taką mam rozkminę. Jak #!$%@? można urlop spędzać w Polsce, siedząc np. dwa tygodnie w Mielnie, albo innej Łebie, wydając często więcej kasy niż za wyjazd zagraniczny, gdzie ma się niemal zawsze pewną pogodę, podczas gdy w PL to często loteria. Przecież taka Grecja, Chorwacja, Hiszpania, czy Egipt oferują zdecydowanie lepszą pogodę, ciepłe morze, a nie lodówa jak w PL i przede wszystkim tańsze wakacje. Dziwie się, że dużo Polaków spędza urlop we własnym kraju. W sumie odkąd jeżdżę za granicę na wakacje, to nie wyobrażam sobie spędzić nad polskim morzem więcej niż trzech dni. Dla mnie Bałtyk jest tylko opcją na krótki weekend, chociaż i tak wiadomo, że na krótki weekend lepsze są Mazury, albo góry ;-)

Płacisz 100 zł za kawałek #!$%@? ryby i piwo, a za granicą za tą cenę #!$%@? owoce morza.

Na prawdę nie rozumiem.

#urlop #wakacje #polakicebulaki #mielno
qwerss - Taką mam rozkminę. Jak #!$%@? można urlop spędzać w Polsce, siedząc np. dwa ...

źródło: comment_16157400662WPWKmr5ignVuLHRLdJUkN.jpg

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
@qwerss: Cudze chwalicie swego nie znacie ;) Ja tam lubię polskie morze, choć fakt nie spędzam tam aż 2 tygodni, bo jednak wolimy bardziej aktywny wypoczynek. Ale w sumie z tymi wakacjami to jak z stylem ubierania czy tatuażami u innych... co nas to do licha obchodzi jakiw kto ma preferencje?
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Jedna z większych gwiazdek yt dla nastolatków była niedawno w jakimś fensi kurorcie na Dominikanie, a tam najnowsze hity disco-polo na basenie + oczywiście cała obsługa „dziękuję” i inne słówka pod p0laczków miała już obcykane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli natomiast mowa o polskim morzu, to ostatnio zrobiłam próbę Sopotu i wytrzymałam 3 dni xD fajnie sobie tak pójść na rybę czy gofra, ale nie wyobrażam
  • Odpowiedz
@ProResHq: jak byłem raz na wakacjach all inclusive i poprosiłem barmana by dał mi kolejny drink trochę lżejszy niż poprzednio to mnie dwa razy pytał czy na pewno jestem z Polski xD. Inni Polacy z tego samego biura podróży cały dzień latali czerwoni na mordzie od alko.
  • Odpowiedz
@qwerss Chorwacja nie jest tansza niz Polska. Bylem rok temu i jest drozej. Poza tym po kraju latwiej podrozowac, nie trzeba znac angielskiego, no i znajomych latwiej wyciagnac. Nie rozumiem hejtu na wakacje w Polsce. Owszem, za granica bedzie cieplej i ladniej, ale Polska nie jest taka zla.
  • Odpowiedz
Wiesz też większość boi się wyjazdu albo nie chce im się podróżować, bo musieliby coś zorganizować. Pozatym robiliby to co i w Mielnie, czyli chlali i robili borutę, więc co za różnica dla nich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@qwerss: ogólnie miałem bekę zawsze z wakacji w Polsce nad morzem. Zimno, brudno, drogo i najgorsze - pełno p0laków.

W zeszłym roku mieliśmy jechać ze znajomymi na Węgry w sierpniu, ale tamci zmienili zdanie i wyjechali nad polskie morze xD wydali połowę więcej niż my. Przez cały tydzień mieli jeden dzień jako-takiej pogodyz gdzie nie padało, ale za to morze miało 19 stopni i kumpel mówił, że po kilkunastu minutach już
  • Odpowiedz
@qwerss: Nie wybierają bo nie umieją języka. Poza tym łatwiej jest ogarnąć wyjazd nad morze do Polski niż za granicę. Tu jakieś transfery z lotniska albo obce znaki na drodze do Chorwacji. Menu, w którym nie wiadomo co jest napisane itd
  • Odpowiedz
@qwerss: bardzo proste - nie wiem czy zauważyłeś, ale w polskich kurortach przeważają rodziny z dziećmi. A przy dzieciach sporo rzeczy postrzegasz nieco inaczej:
- podróż do Egiptu czy na Kanary jest niby fajna, ale jak sobie podliczysz wszystkie transfery (łącznie np. z dwugodzinnym tyrpaniem się autokarem z lotniska do hotelu) to przy małych (i nie tylko) dzieciach robi się z tego dość upierdliwa przygoda. Do tego często wyjazd (lub powrót)
  • Odpowiedz
@qwerss: tak naprawdę wystarczy omijać miejscowości turystyczne, chodzić po parkach krajobrazowych i narodowych, odchodzić od centrów większych miejscowości, aby znaleźć dobrą restaurację - gwarantuję, że wakacje będą równie ciekawe (piszę to z własnego doświadczenia, zwiedziłem całą linię brzegową PL w 5 dni, śpiąc na klifach i w lasach)
  • Odpowiedz
@qwerss: ale wiesz ze ulrop mozna spedzic nad morzem poza mielnem albo np w gorach? Alternatywa dla gownokurortow nie sa gownokurorty za granica. Ja generalnie nie rozumiem jak mozna siedziec 2 tyg w jednym miejscu.
  • Odpowiedz
@LostTranslation Mi tu chodziło bardziej o ludzi, którzy urlopu nie spędzają aktywnie, a jedynie chleją, żrą i najdluszy spacer jaki robią to 500 metrów do plaży ;-)


@qwerss: ale to jest jakiś obowiązek spędzania urlopu aktywnie? Człowiek podczas urlopu ma wypocząć i się zresetować. Jeden zresetuje się chodząc po górach i myśląc o życiu, a drugi będzie leżał tydzień nad Bałtykiem, w jednej ręce miał butelkę jacka, w termosie kostki lodu,
  • Odpowiedz
@qwerss: Mysle ze wynika to z czystej niewiedzy. W mojej rodzinie wiekszosc osob tkwi w przekonaniu, ze za granica jeden dzien kosztuje cala ich wyplate, a bilety lotnicze zaczynaja sie od 2k XD Dochodzi do tego zerowe ogarniecie i brak jezyka.
  • Odpowiedz