Wpis z mikrobloga

Mirki, przede mną odbiór mieszkania i zastanawiam się czy warto wybulić te 300-500zł na inspektora który odbierze mieszkanie razem ze mną i zrobi to profesjonalnie, sprawdzając każdą pierdołe, nawet przy użyciu kamery termowizyjnej, której ja oczywiście nie posiadam, jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie? warto czy wyrzucanie pieniędzy w błoto i samemu równie dobrze można się przygotować? #patodeweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 63
@gooway: poczytaj na necie to będzie dobrze. Nie opłaca im sie robić na #!$%@? bo wiedzą ze wynajmiesz kogoś i więcej roboty niz to warte. Zazwyczaj robi sie tak by usterki wyszły po okresie gwarancji. Poczytaj o ścianach, często robią na szybko, podłoga czy nie jest gdzieś np inna(zle dobrane proporcj), okna czy dobrze siedzą,czy nie ma rys, czy nie wieje spod okna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElCidX np pęknięcia na łączeniu płyt gk sufitowych ze scianami - mowili ze budynek pracuje, wiec tu zawsze będzie pękać. Sasiadowi inspektor wywalczyl skucie tynku i położenie specjalnej siatki - juz mu nie pęka. Ciekł nam tez dach, jak naprawili to u nas tylko przemalowali sciane, a inspektor sasiadowi kazal zrobic odkrywke - w scianie byla mokra.cala izolacja, wymienili. Podejrzewam ze u nas tez byla mokra i stracila swoje wlasciwosci, teraz w
@ElCidX pominę pierdoły, bo i tak ich nie pamiętam. Porysowane szyby, odpryski farby na barierce na balkonie, brakujący sylikon na balkonie, drzwi wejściowe do regulacji, porysowane drzwi wejściowe, nierówna wylewka, brak uziemienia w jednym gniazdku, skopane przyłącza tel/internet... Dalej nie pamiętam. Ogólnie nie było jakiś grubszych tematów, ale sam bym tego nie rozkminił, nawet z powodu czasu, 2 gości #!$%@? po mieszkaniu w takim tempie, że miałem problem zadać im jakieś pytanie.
@gooway: Koniecznie. Będziesz miał gotową listę od profesjonalisty. Ty zauważysz max 1/3 wszystkich wad, a połowy nie zdążysz zapisać. Później nawet jedna naprawa przekroczy ten koszt, a spór z deweloperem będzie trudny i wydasz na to więcej kasy (i tak będziesz jakiegoś fachowca musiał wziąć). To nie będzie nawet 1/10 procenta wartości mieszkania... bez jaj. Nad czym tu się zastanawiać...

Albo nie, poczytaj w necie, na pewno się uda. Przecież 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gooway: Warto. Szarpanie się z patodeweloperami to strata nerwów i czasu. A wizyta samej kamery po następnych mrozach jak zacznie wychodzić grzyb pod sufitem z powodu błędnego ocieplenia i mostków termicznych to dwa razy większy koszt.
@gooway warto, bylem w szoku jak wiele rzeczy sprawdzil taki inspektor na ktore sam bym nie wpadl nawet, sporzadzil pismo do developera i dopilnowal poprawienia usterek
@gooway: wszystko zależy jakie mieszkanie. To że ci znają 25 usterek to nic nie znaczy, deweloper może uzna ze 2-3, a będziesz czekał na poprawki miesiąc lub więcej. Ja nie brałem, sam sobie ogarnąłem odbiór, w razie jakiegoś bubla to i tak masz 5 lat rękojmi. Krzywe posadzki i tynki to standard, ale zazwyczaj wg normy. Na pewno warto sprawdzić okna i drzwi. Wg mnie nie warto
@elena-mary: A ja powiem ze #!$%@? a nie warto. Deweloper ma to w dupie, pewnie 30 dni na rozpatrzenie + 30 na naprawę xD a i jeszcze kolejny termin na odbiór to w ogóle wesoło xD
Zostajesz na minimum dwa miechy bez mieszkania a kredyt trzeba płacić. Oczywiście kolejny odbiór znowu z ekspertem, No bo na słowo nie uwierzysz prawda?
Sprawdź okna, parapety, drzwi balkonowe, grzejniki i tyle. To ze odebrałeś