Wpis z mikrobloga

  • 63
Mirki, przede mną odbiór mieszkania i zastanawiam się czy warto wybulić te 300-500zł na inspektora który odbierze mieszkanie razem ze mną i zrobi to profesjonalnie, sprawdzając każdą pierdołe, nawet przy użyciu kamery termowizyjnej, której ja oczywiście nie posiadam, jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie? warto czy wyrzucanie pieniędzy w błoto i samemu równie dobrze można się przygotować? #patodeweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem
  • 63
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: co Ty za głupoty mi opowiadasz tutaj ziomek? Normalnie nie odebrał mieszkania bo pomierzył ściany i nie spełniały normy budowlanej w zakresie dopuszczalnych odchyłek. Akurat sam pracowałem w budowlance wiec wiem o czym mówię. Ludzie szanują swoją pieniądze i umieją walczyć o swoje, a ty jak nie umiesz to nie podskakuj, siedź na dupie i przytakuj.
  • Odpowiedz
@gooway: 300-500 zł to niewiele. Jestem elektrykiem i znajomy po zakupie mieszkania z rynku wtórnego poprosił mnie czy nie sprawdzę mu gniazd, bo okazało się, że w kilku nie ma napięcia. Ogólnie mieszkanie było wyremontowane i na sprzedaż. Okazało się że gniazda nie były zasilone, trzeba było dokładać przewody. Dodatkowo główny przewód zasilający od licznika nie był wymieniony podczas modernizacji instalacji (został stary aluminiowy, bo pewnie komuś nie chciało się bawić
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: u mnie akurat były drobne przebarwienia na szybach i musieli cale okna wymieniać + boble na balustradzie na balkonie, którą też musieli szlifować i na nowo malować + Wyrównanie poziomu podłogi.
Koeljny odbiór miałam 17 dni później.
Ja jednak wolałam poczekać ale mieć wszystko zrobione jak należy. Jak ktoś woli brać co mu dają bez sprawdzania to jego wybór.
  • Odpowiedz
@ElCidX prawniczka która nam ogarniała akt notarialny mówi ze nie wszystko stracone, ze mozna z nimi walczyc o odszkodowanie lub naprawę nawrt juz po odbiorze technicznym jeśli jestem w stanie udowodnic że dana wada powstala nie z naszej winy i przed odbiorem (po odbiorze to rekojmia). Tak sie sklada ze mam zdjecia z datą więc będziemy walczyć. Chcemy tylko przeczekać covid bo sądy średnio działają ale chyba trzeba ruszyć dupe bo nie
  • Odpowiedz
@rudelusterko: Podobno da się tak zrobić, że robisz odbiór ale z aneksem i w między czasie jak oni będą naprawiać wady to można sobie zacząć coś dłubać powoli. A wiadomo czas to pieniądz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@becvvv: Mało czasu, gonitwa z umowami (spinaliśmy jednoczesną sprzedaż starego i kupno nowego mieszkania), opóźniona inwestycja i potrzeba szybkiego rozpoczęcia remontu. Z perspektywy czasu - nasza głupota. Może nie ma jakichś tragicznych baboli jak zdarzają się u niektórych, ale było parę niedociągnięć które wyszłyby przy takim odbiorze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: ja też stoję niedługo przed odbiorem i zastanawiam się nad pomocą. Tylko co w przypadku gdy mogę być w mieszkaniu praktycznie codziennie, sam sobie już dorobiłem kilka gniazdek, instalację do klimy, zamontowałem stelaż wc? Mogą się zasłaniać tym, że tam wchodziłem?
  • Odpowiedz
Mirki, przede mną odbiór mieszkania i zastanawiam się czy warto wybulić te 300-500zł na inspektora który odbierze mieszkanie razem ze mną i zrobi to profesjonalnie


@gooway: sam sobie odpowiedz. Kupujesz mieszkanie za powiedzmy 500k które wykończysz za 150k. Zastanawiasz się czy zainwestować 500 zł za dobrze wykonany odbiór.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@gooway: Choć nie zajmuję się tym na co dzień bo pracuję głównie w budownictwie komercyjnym (biurowce itp) to nierzadko odbieram mieszkania znajomym czy rodzinie i mam kilka przemyśleń na ten temat:

1) Można sobie samemu odebrać mieszkanie, przeczytać w necie co sprawdzać, co oznaczają różne rzeczy na planach i działasz w końcu jak się nie dopatrzysz to i tak się nie zawali, tylko że...
2) Jak nie masz łaty, winkla, dalmierza,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@3andit wow bardzo Ci dziękuję za tak obszerną wypowiedź, która tylko mnie utwierdziła że to będzie dobra inwestycja :) Przy okazji, bo widzę że dobrze znasz temat, gdzie znaleźć dobrego fachowca a nie naciągacza? widziałem w internecie multum stron oferujących odbiory, nie wiem czym się kierować przy wyborze, a może osobiście znasz kogoś i polecisz na terenie Poznania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gooway: Cieszę się, że mogłem, czy mogliśmy razem z innymi komentującymi, pomóc:)
Znam trochę osób z branży z Poznania, ale niestety nikogo kto zajmuje się odbiorami.
Co do tego gdzie szukać to oczywiście polecenie, a jak nie ma kto lub kogo polecić to zadaj pytanie na grupie fb bloku/osiedla, bo pewnie taka istnieje, czy ktoś nie ma kogoś sprawdzonego. Zawsze to jakieś polecenie, a nie ogłoszenie z neta:) Kiedyś kolega pytał
  • Odpowiedz