Wpis z mikrobloga

Covidianie, patrzcie jaki mindfuck. Pan w kitlu mówi, że wirus nie jest groźny, a nadmiarowe zgony to wina polityki, nie wirusa.

Nasz strajk polegał na ograniczeniu planowych zabiegów - mówiono wtedy, że nie można przez tydzień ograniczyć liczby wykonywanych zabiegów, bo to będzie katastrofa. Dzisiaj rządzący ograniczają je przez kilka miesięcy, pozwalają sobie na to tłumacząc wszystko walką z pandemią. Jestem tym strasznie wzburzony. Statystyki pokazały, że takie działania, to 50 czy 70 tysięcy nadmiarowych zgonów. Ci ludzie zmarli nie z powodu COVID-19, bo z powodu samego koronawirusa, jak podało ministerstwo zdrowia, zmarło 5 tysięcy osób, a w związku z zakażeniem zmarło kolejnych 40 tysięcy.

Mogę tylko powiedzieć, że są takie dziedziny, w których jak się przepuści pewien moment, to już jest koniec. Jeżeli nie wykryje się zmiany w nowotworze wystarczająco wcześnie, to wyrok śmierci. Natomiast, jeżeli ktoś ma planową operację biodra, a do niej nie dojdzie to będzie go to biodro bolało przez następny rok czy dwa, dopóki mu go nie wymienią. Ale to nie jest wyrok śmierci. Natomiast, jak mówiłem, odkładanie pewnych spraw - diagnostyki, leczenia - w onkologii, często oznacza dla pacjenta wyrok śmierci, podobnie jest w niektórych zawałach serca, które nie będą leczone.

Uważam, że ten wirus nie jest aż tak strasznie niebezpieczny, jak to się przedstawia i trzeba było do problemu podejść zupełnie inaczej.


https://gk24.pl/krzysztof-bukiel-czeka-nas-iles-tam-tysiecy-kolejnych-zgonow-nadmiarowych/ar/c1-15485506

#koronawirus
Pobierz
źródło: comment_1615714522YdUtm1FjqvwqqWjchocNMv.jpg
  • 57
@zimny_ocet: Serio? Obaliły tę tęzę :) 100% wynagrodzenia do pensji przy mniejszej ilości pracy. Chętnie zobaczę te artykuły :) Ten biznes się opłaca i nikomu nie zależy do powrotu do normalności. Chłopak wczoraj pisał, że żona pielęgniarka przed covidem przynosiła do domu 3.500 teraz przynosi 9.000 zł. I jak napisał jeszcze ze dwa lata niech to potrwa to spłacą kredyt. Gdyby szpitalom to się nie opłacało to byłby bunt, a tu
@Nihas: To są ci sami profesorowie. Simon czy Gut mówią to co jest politycznie poprawne.
Gut w progeamie tvp w zeszłym roku mówił że pandemia i wirus to gra USA z Chinami, teraz straszy wirusem
Simon śmiał się rok temu z wirusa, teraz nienawidzi ludzi bawiacych się na ulicach, ale jednak z protestami kobiet nie widział problemu. To są te same osoby mające różne zdanie.
@Nihas: Człowiek tytułujący się profesorem nie może zmieniać zdania i wypowiadać go emocjonalnie zgodnie z politycznym naciskiem. Zresztą wyzej wrzuciłem link do listu farmaceutów odnośnie powiazań tych profesorów. Jeśli naprawdę po roku tego cyrku ludzie myślą że komunizm sanitarny jest dla ich dobra to naprawdę zbawieniem będzie ewaporacja ludzkości.
@Krupier: Nie wiem, czemu zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej, ale chętnie odpowiem w swoim i tylko swoim imieniu.

Bo jeśli ekspert, którego z jakiegoś powodu wrzucasz w cudzysłów, jest wykształcony w danym kierunku i zajmuje się tym zawodowo, to jest po prostu dla mnie bardziej wiarygodny. Ja nie znam się na wirusach, więc jeśli mam do wyboru wirusologa lub internistę, to z marszu wybiorę tego pierwszego.

Dzisiaj strasznie łatwo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Nie wiem, czemu zwracasz się do mnie w liczbie mnogiej, ale chętnie odpowiem w swoim i tylko swoim imieniu.


Bo jeśli ekspert, którego z jakiegoś powodu wrzucasz w cudzysłów, jest wykształcony w danym kierunku i zajmuje się tym zawodowo, to jest po prostu dla mnie bardziej wiarygodny. Ja nie znam się na wirusach, więc jeśli mam do wyboru wirusologa lub internistę, to z marszu wybiorę tego pierwszego.


Dzisiaj strasznie łatwo
Lekarze odsyłani na kwarantannę bez objawów, pozamykane oddziały, kijek do pukania w parapet w POZ, zaniedbana diagnostyka chorób przewlekłych, kretyńskie dezynfekcje karetek, czekanie na test. To stąd wzięły się nadmiarowe zgony - tak jak pan w kitlu powiedział.


@Dutch: no popatrz. W Holandii służba zdrowia działa dalej stosunkowo normalnie, a mimo wszystko widać różnicę w ilości śmierci w poszczególnych tygodniach w stosunku do oczekiwań.

https://www.cbs.nl/nl-nl/achtergrond/2020/53/jaaroverzicht-2020