Wpis z mikrobloga

ej mirasy, co jest fajnego w jechaniu na pole namiotowe? cena wychodzi jak za pokój, musisz taszczyć swoje rzeczy, więc inwestycja w sprzęt albo kolejne pieniądze za wynajem, prąd za dopłatą, ciepła woda platna na minuty, z natury nie skorzystasz, bo i tak napchane samochodów jak na parkingu przy blokowisku z prl... Gdzie są zalety?

źródło zdjęć:Topaz. Pole namiotowe i caravaningowe. https://maps.app.goo.gl/qTVmrny8XtwpoEuT6
#wakacje #morze #kiciochpyta #kemping #camping
Felonious_Gru - ej mirasy, co jest fajnego w jechaniu na pole namiotowe? cena wychodz...

źródło: comment_1615705839eFu9ssmQoyq1z8e0vuoQrz.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: my robimy objazdówki po europie zachodniej z namiotem w bagażniku. jest dużo pól namiotowych/campingowych z bdb warunkami sanitarnymi. gdzie dojedziemy, tam w zasadzie od ręki znajdujemy nocleg bez konieczności rezerwacji, przedpłat itd. w miastach parkujemy furę na polu, dojeżdżamy komunikacją miejską do centrum i zwiedzamy, po całym dniu wracamy na nocleg. rano składamy namiot i jedziemy w kolejne miejsce. całe rodziny z dziećmi tak zasuwają.
kiedyś byliśmy na campingu w
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru:

nie wszystkie są tak zapchane:

https://www.youtube.com/watch?v=dnmdQ33nkCM (w rzeczywistości wygląda luźniej niż z drona) - a gdy jest o połowę mniej ludzi, to już w ogóle luz bo można znaleźć typowo leśny zakątek tylko dla siebie.

Namiot na dziko nie jest dla każdego, to takie połowiczne rozwiązanie - można się nauczyć nowego, zebrać i przetestować potrzebny sprzęt, śpiwory, itp (u mnie uaktywniła się taka survivalowa zajawka). Spanie na dziko to już
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: w poprzednie wakacje chciałem jechać pod namiot jak za dobrych czasów co za miejsce płaciło się grosze, teraz płaci się za parcele, namiot, osoby, prąd, samochód i cena wychodzi jak za dobry hotel
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: Nie wiem jak w Polsce, ale spałem na conajmniej 10 kempingach w USA w zeszłym roku i było świetnie. Wybieraliśmy tylko kempingi z oceną powyżej 4,0, głównie KOA. Łazienki z prysznicami, pralki, suszarki, w większości baseny. Jak były dostępne to braliśmy miejsce z kranem i gniazdkiem. Każde miejsce jest oddzielone i zazwyczaj miało wydzielone miejsce na ognisko z rusztem. Przyjeżdżasz, rozstawiasz namiot w kilka minut, rozpalasz ognisko, ludzie zazwyczaj przyjaźni,
kondradt - @Felonious_Gru: Nie wiem jak w Polsce, ale spałem na conajmniej 10 kemping...

źródło: comment_1615721158iOHWkqV9Y8Z7lbLIZSlIuh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Topaz. Pole namiotowe i caravaningowe.


@Felonious_Gru: jeżdżę tam niemal co roku od małego dziecka i tak jak rzeczywiście im jestem starszy tym te niedogodności coraz bardziej mnie #!$%@?ą tak jednak atmosfera panująca na tym polu jest niepowtarzalna.
  • Odpowiedz
  • 3
@Felonious_Gru co jest fajnego w życiu w Polsce?
cena wychodzi jak za każdy inny kraj, musisz walczyć o godne życie, musisz kombinować, kraść albo się upadlać... Gdzie są zalety?
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: nie, ale powiem Ci ze tam jest od groma ludzi którzy jeżdżą tam od dziecka i to w każdym pokoleniu więc stanowimy całkiem sporą populację. A są jeszcze dwa turnusy - lipcowy i sierpniowy i oba sie ze sobą nie przecinają,tak ze sie nie znają nawzajem xD ja jestem z lipcowej ekipy.

Znałem stamtąd jakiegoś Marka ale jak byłem mały i nie pamiętam żebym go tam jeszcze kiedyś spotkał. A
  • Odpowiedz