Wpis z mikrobloga

Wczoraj od 13 miałem silna biegunkę i wymioty, ustąpiły dopiero pol godziny temu. Jestem oszołomiony, odwodniony (co wypije wodę to mija 10 sekund i wymiotuje). W jaki. Najlepszy sposób się nawodnić, bo bolą mnie już nerki i mdleje co chwile. Wiem, ze kroplówka mogłaby postawić mnie na nogi, ale dzwoniłem do szpitala, to powiedzieli, ze takimi bzdetami się nie zajmują.

#choroby #pytanie
  • 68
@JavierDaY: Nie wiem, ja do takich rzeczy jestem nastawiona jak do eksperymentów. Albo pomoże albo nie. Czasami piłam gazowaną wodę na mdłości i pomagało.

Cola ma dużo cukru, więc jeśli jej nie wyrzygasz to doda Ci łatwo przyswajalnej energii, którą utraciłeś na zatrucie. No i ma te kwasy swoje, które jakoś mogą działać.

Ja jednak bym się trzymała tej gorzkiej herbaty i małych łyków co jakiś czas. :-)
@iEarth: Cała noc piłem wodę małymi łykami, wypiłem 4l wody i dwie gorzkie herbaty. Nic nie pomogło, bo lądowało wszystko w misce od razu. Pomimo wypitej tak dużej ilości wody, ani razu nie byłem sikać, cała woda leciała ustami, albo druga strona. Dawno już tak złe się nie czułem, leżę ciagle z podniesionymi nogami w oknie, a jeszcze mi karzą na 18:00 do roboty iść xD
Może jakieś lekkie owoce, o ile nie będziesz wymiotować to podczas ich trawienia będą nawadniać zmagazynową wodą i sokami, nie mogę w to uwierzyć że jesteś w takiej sytuacji a szpital ci odmawia pomocy, jak jesteś wyczerpany ciągłym wymiotowaniem i mdlejesz to #!$%@? mac nie jest to normalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@JavierDaY: jeśli jesteś w stanie uzupełnić płyny to możesz chwilę się wstrzymać, ale jeśli nikt nie jest w stanie dowieźć cię do szpitala, a nadal kiepsko z płynami to serio dzwoń po karetkę, nawet do skutku. Nie muszą cię zabierać, ale przynajmniej podłączą kroplówkę i uzupełnią płyny z elektrolitami.
P.S. Staraj się pić lekko soloną wodę z cytryną i miodem/izotonik żebyś nie doprowadził się do omamów z powodu zaburzeń elektrolitowych.