Wpis z mikrobloga

#sernik #gotujzwykopem #pieczzwykopem #keto #lchf #lowcarb

W poszukiwaniu sernika idealnego część 2

Tym razem trochę #!$%@?łam sprawę, bo nauczona doświadczeniem zrobiłam z połowy składników. Gdybym zrobiła z całości to wyszedłby fajny i o połowę wyższy, no ale człowiek uczy się całe życie.

Składniki (na całą porcję, a nie na pół ()):
1kg tłustego sera twarogowego
4 jajka
2/3 szklanki cukru (ja użyłam erytrytolu)
100g miękkiego masła
2 budynie waniliowe/śmietankowe bez cukru
1,5 łyżeczki esencji waniliowej
1 łyżeczka esencji pomarańczowej

Twaróg musimy zmielić, jak ktoś ma maszynkę do mielenia to sprawa jest prosta, ja użyłam blendera i wyszło tak samo więc brak maszynki nie stanowi problemu :)
Białka oddzielamy od żółtek.
Ucieramy masło ze słodzidłem, powoli dodajemy żółtka, budyń w proszku, ser i esencje, mieszamy do połączenia składników (można to zrobić łyżką jeśli nie mamy miksera). Ubijamy białka, dodajemy do masy i delikatnie mieszamy.

Wrzucamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika (góra-dół, bez termoobiegu) na ok. 50 minut. Najlepszy będzie po wystudzeniu i kilku godzinach w lodówce.

Jak dla mnie to na razie najlepszy sernik jaki mi wyszedł, smakuje jak ten, który pamiętam z dzieciństwa, 10/10

pannakota - #sernik #gotujzwykopem #pieczzwykopem #keto #lchf #lowcarb

W poszukiwa...

źródło: comment_16156539627aolHYOsfLASTlAyTb3cJz.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pannakota: Następnym razem spróbuj dodać dwa rozgniecione na prasce gotowane ziemniaki. Mega miękki, puszysty i delikatny wychodzi. Moja mama tak robiła i ja tak samo piekę, polecam! :)