Wpis z mikrobloga

Z ciekawości, jak się prowadzisz pod kątem diety? To genetyczne czy styl życia też miał znaczenie? Brzmi strasznie przerażająco i trzymam mocno kciuki za powodzenie!


@Smartek: nie palę, piję bardzo okazjonalnie, nie mam nadwagi, staram się uprawiać sport (choć przez covid pozamykali mi siłownie). Generalnie nie jestem w szczytowej formie, ale źle nie jest.

Czy pierwsze oznaki wyszłyby w morfologii? czy raczej specjalne badania trzeba. morfo robie regularnie


@kocot: nie
  • Odpowiedz
Miałem usg jąder, ale nic nie wykryło. Badanie prostaty też robi urolog?


@Wsciekle_piesci_meza: tak, jeśli ngdy nie badałeś, to lepiej warto to zrobić

Trzymaj się moja mama zakończyła leczenie - nowotwór złośliwy piersi. Najważniejsze to po pierwszym szoku być dobrej myśli. Na resztę nie mamy wpływu. Będzie dobrze. :)


@Karp_Molotow: u mnie na raka złośliwego piersi zakończyła leczenie moja ciocia, też z sukcesem :) tylko, że nie w PL, a
  • Odpowiedz
pytanie czy robić operację prywatnie, czy oszczędzić 6 tysięcy i iść w NFZ


@Saper86: Jesli tylko masz mozliwosc to idz na NFZ. Jesli szukalbys kliniki/lekarzy to sprawdzaj na kliniki.pl w swojej okolicy i odwiedzaj ich strony, jak maja kontrakt z NFZ to na 100% beda sie na swojej stronie chwalic bo to zawsze dodatkowy kesz dla nich.
Jak masz blisko albo te 60km max do Kedzierzyna to polecam Klinike Nova z
  • Odpowiedz
@karygodnykartofel: Jest bardzo dużo akcji dla Was i bez problemu przebadałbyś kompleksowo swoje jajka - no ale trzeba chcieć. Polska mentalność (również żeńska) jest taka, że dopóki nie boli (idealny przykład OPa) to mało kto coś z tym robi. Podstawą jest codziennie samobadanie i raz na rok pakiet diagnostyczny dla mężczyzn dostępny w każdym labo jakie istnieje, a co chwilę widzę promki na ten rodzaj pakietów. Odwiedź sobie stronę movember, a
  • Odpowiedz
jest taka, że dopóki nie boli (idealny przykład OPa)


@Wejszlo: no nie bardzo, badania krwi nic nie pokazywały, a do urologa pobiegłem od razu jak wyszedł guz przy macanku kontrolnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz