Wpis z mikrobloga

Kolejny stan USA (Oklahoma) otwiera się na maksa, likwidując obowiązek maski i limity wstępu. Widziałam wypowiedzi kilku gubernatorów, z których wynika mniej więcej że taka sytuacja nie może trwać wiecznie i oddają wolność w ręce mieszkańców. Zupełne przeciwieństwo Europy, gdzie nawet jeśli coś wycofują to "pod warunkiem testu", "jak wzrośnie to znowu was zamkniemy, bo byliście nieodpowiedzialni".
Stany Demokratów też mają więcej luzu niż u nas, np. Nowy Jork zaczął się na poważnie otwierać.
I teraz pytanie do osób, którym ta pandemia śmierdzi - o co tu chodzi? Teoria Wielkiego Resetu nie pasuje do tego, patrząc na to, że najwięksi konsumenci świata wracają do normalności najszybciej. Skąd ta odwaga i uczciwość (mam nadzieję, że to słowo nie jest na wyrost) amerykańskich gubernator, a skąd bierze się to obrzydliwe zachowanie rządów Unii Europejskiej?
Chętnie poczytam pomysły.
#koronawirus #kiciochpyta
  • 14
@lubiczklan: ja widzę dwie opcje:

otwierają się na maxa te kraje/stany, których stać na obsłużenie większej liczby zachorowań
zamykają się głównie mniejsze kraje, które myślały że ich stać, a potem przez nagły wzrost zachorowań ponownie się zamknęły -> Czechy

Otwarcie niektórych stanów to bardzo ciekawy case study, w zależności co z tego wyniknie to inne kraje będą robiły podobnie za miesiąc, dwa
@lubiczklan: ale jak to otwierają w stanach, przecież szury mówiły że już nigdy nie będzie normalnie (,) Mieli nas zniewolić i miał być wielki reset, permanentny lockdown. Człowieku już sprzedałem cały majątek żeby pożyć na bogato przed zostaniem niewolnikiem, a ty mi teraz mówisz że otwierają? Posralo cię? Co ja mam teraz zrobić?
@surowageneracja: tak to są stany republikańskie, ale generalnie w całych Stanach jest więcej swobody niż u nas
@alex-fortune: po roku nie da się tego wytłumaczyć pandemią mając na uwadze, że w Szwecji/na Białorusi/Południowej Dakocie i można tak wymieniać dalej nie ma większych ograniczeń i nic się nie dzieje, nie ma nadwyżki śmierci.
@slayerNajlepszy: no w Europie póki co cyrk dalej trwa