Wpis z mikrobloga

przecież to jest substytut 20% podwyżki


@nocneszczury: nie, nie jest, wykonuje tą samą pracę za to samo wynagrodzenie
@Osamnia: od 3k CHF wzwyż, praca fizyczna tutaj jest doceniana a np śmieciarz jest mega szanowanym zawodem w którym zarabia się dobre pieniądze więc oddzielenie pracy fizycznej od innej mija się z celem, problem jest z statusem imigranta ale mnie on ominął bo załatwiała firma
@nocneszczury: tylko widzisz mi nie zależy by została ta sama kasa. Może być mniej. Problem polega na tym (tak przypuszam), że mimo że będę w pracy 4 dni zamiast 5 dni to będę miał tyle samo "roboty" i odpowiedzialności. Czyli będę musiał się bardziej zorganizować, żeby się spięło.
@Deska_o0:
1. Jak wygląda pełny etat w Szwajcarii? 160h?
2. Jedyne co takim sposobem ugrałeś to większą stawkę na godzinę i wolny piątek, a niekoniecznie większą produktywność bo nadal robisz po prawie 8h ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Gdyby to miało być rzeczywiście podyktowane produktywnością, wszystkimi artykułami które przedstawiłeś to wydaje mi się że lepiej by było pracować 5 dni po 6h, niż 4 dni po 7.5h.
@ajentidzej: 1) u mnie standardowi pracownicy 8.5h dziennie w tym godzina płatnej przerwy, ja miałem dotychczas po prostu 170-180h (standardowy miesięczny czas pracy) miesięcznie z przerwami wedle uznania
2) no niezbyt, nie przekroczyłem 100 roboczogodzin od pół roku, teraz po prostu będę mógł wyłączyć komputer i telefon wcześniej,
nie pracuję 4 dni po 8h, przeważnie jak siadam to 12h lekką ręką robię, jedyny wymóg to że codziennie muszę być zalogowany minimum