Wpis z mikrobloga

#wazektomia:
* skuteczna i wygodna metoda antykoncepcji
* 2 kPLN to śmieszna cena w porównaniu z kosztem (nie tylko finansowym) ewentualnej wpadki
* gdyby instynkt rozrodczy jednak wygrał kiedyś z rozumem, to jest opcja przechowywania zamrożonego nasienia lub MESA

Słucham argumentów przeciw i zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #antykoncepcja #antynatalizm #zwiazki
  • 100
@Papik: Masz racje, z tego co czytam na rekanalizacja występuje w 0,2% przypadków. Jest to jednak na tyle nikły odsetek, że comiesięczne badanie uważałbym za objaw hipochondrii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noniusz: To to można po ludzku w pl zrobić czy jakieś podziemie ? Coś kojarzę, że były problemy bo osoba przeprowadzająca zabieg pod jakiś paragraf mogła być podciągana. Ale to lata temu się orientowałem.

@neologic: w Polsce karalne jest trwałe pozbawienie możliwości płodzenia, a wazektomia jest odwracalna
@Isanell: a co jeżeli nagle nadejdzie ten miesiąc w którym znowu zaczniesz być płodny i zbiegnie sie z tym miesiącem w którym olejesz badanie? z hipochondrii powstanie ci całkiem fajne żyćko
@Noniusz: z ciekawości, jak duża jest szansa, że nie da rady cofnać efektów wazektomii?


@sawapawa: nie ma sensu bawić się w cofanie, są lepsze rozwiązania: mrożenie nasienia, ewentualnie MESA (microsurgical epididymal sperm aspiration).
@Noniusz: z tym przywracaniem płodności może być różnie, a zapłodnienie zamrożonym nasieniem jest mało romantyczne. Ale poza tym to polecam


@ponik_kolny: a wydalenie lepkiej białawej wydzieliny z penisa do wnętrza partnerki jest romantyczne? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Noniusz: wazektomia nie daje 100% protekcji przed poczęciem


@Papik: nie ma metody o 100% skuteczności, a skuteczność wazektomii i tak jest wyższa niż choćby antykoncepcji hormonalnej

dodatkowo wazektomie trzeba powtarzać


Skąd taki pomysł? Jedynie w rzadkich przypadkach, kiedy zabieg się nie powiedzie.
@Isanell: a co jeżeli nagle nadejdzie ten miesiąc w którym znowu zaczniesz być płodny i zbiegnie sie z tym miesiącem w którym olejesz badanie? z hipochondrii powstanie ci całkiem fajne żyćko


@Papik: na te 0,2% dalej masz jeszcze awaryjne rozwiązania, np. aborcja
@sorhu ludzie nie popierający tego typu rozwiązań używają cytatu "Bądźcie płodni i rozmnażajcie się". Ja tylko podałem to jako przykładowy argument, sam pogląd na tego typu działania mam z goła odmienny. No ale op pytał o argumenty przeciwko :-)