Wpis z mikrobloga

#wazektomia:
* skuteczna i wygodna metoda antykoncepcji
* 2 kPLN to śmieszna cena w porównaniu z kosztem (nie tylko finansowym) ewentualnej wpadki
* gdyby instynkt rozrodczy jednak wygrał kiedyś z rozumem, to jest opcja przechowywania zamrożonego nasienia lub MESA

Słucham argumentów przeciw i zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #antykoncepcja #antynatalizm #zwiazki
  • 100
@Noniusz: myślę, że w przypadku, gdy ktoś ma potwierdzenie (np. od lekarza genetyka, lub dokumentację medyczną chorób w rodzinie), że jest obciążony genetycznie poważnymi chorobami, to powinien mieć przynajmniej częściową refundację zabiegu (dla budżetu państwa koszt dokonania zabiegu wazektomii jest mniejszy niż potencjalny koszt leczenia/opieki ciężko chorego potomka) - to samo powinno obowiązywać kobiety, gdyby prawo na to pozwalało.
@Noniusz: robiłem #wazektomia i polecam każdemu kogo znam. Głowa spokojniejsza, większe możliwości spontaniczności, relacje intymne poprawione kilkukrotnie, większa radość z życia. Ogólnie mamy już bombelka i jego wychowanie nas upewnia w tym że więcej nie chcemy, do tego ch**owy kraj, i beznadziejne czasy, nie warto mieć dzieci, zwłaszcza w dużej ilości.
@Noniusz: Z argumentów przeciw - jeśli jest się mentalnie w wieku 13 lat, to lepiej mieć te dzieci, bo przynajmniej jest z kim w gierki popykać. Mówię ze swojego doświadczenia, bo z dziećmi znajomych w takim wieku mam tyle wspólnych tematów że cały wieczór można przegadać, albo w coś pograć.