Wpis z mikrobloga

@TakiTaki:
bo nikt i tak nie jest w stanie tego sprawdzić czy to prawda, a po drugie jest sezon grypowy i jak ktoś kaszle, z nosa leci , zgłasza do lekarza to lekarz chętnie wysle na test, a gówniany test już tam pokaże co trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TakiTaki: Tylu, czyli ilu? Jakby było zaszczepione 60% społeczeństwa to można byłoby mówić, że to trochę dziwne.
  • Odpowiedz
@TakiTaki: Ponoć średnia wieku zarażonych spadła do 63 lat (nie wiem z ilu). Być może bez szczepień zarażeń i zgonów byłoby więcej? Ciężko powiedzieć, zobaczymy co będzie się działo przy ~10 mln zaszczepionych, skoro dali radę w 2 miesiące zaszczepić prawie 4 mln osób, a ma być więcej dawek, dojść J&J i wyższe tempo szczepień, to 10 mln powinno pyknąć na początku maja. Jeżeli wtedy wciąż zarażenia będą rosły to...
  • Odpowiedz
@TakiTaki: Jeszcze mnie taka myśl naszła. Jest około 32 mln dorosłych Polaków (w wieku produkcyjnym oraz emerytów łącznie), w lutym br. deklarowało chęć zaszczepienia się około 75% osób, w związku z czym do zaszczepienia mamy około 24 mln ludzi. Jeżeli wierzyć zapewnieniom o przyspieszeniu szczepień to optymistycznie patrząc na jesień wszyscy chętni powinni być już zaszczepieni (październik?).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kemekan: no raczej tak chętnie na testy nie wysyłają. Miałem kontakt przez dwa dni z zarażonym, pojawił się stan podgorączkowy, osłabienie, kaszel, a sanepid się odezwał dopiero po 3 dniach i dał jedynie kwarantannę.
  • Odpowiedz
@hyatt: @picasssss1: No i patrzcie, miałem rację, 10 mln szczepień pykło w maju, teraz zwolniło, ale nadal lecimy nieźle, już prawie 16mln w pełni zaszczepionych, czyli może faktycznie pod koniec października być ponad 20mln :-)
  • Odpowiedz