Wpis z mikrobloga

Zadowolony Jeff Bezos po samodzielnym ułożeniu grafiku dla pół miliona pracowników.

Ciekawe jak mu pójdzie jutro, samodzielne zaplanowanie łańcucha dostaw dla kilkudziesięciu magazynów.

A jeszcze w międzyczasie musi zrobić drobne poprawki w UI strony internetowej.

Tak się robi miliardy dolarów. A we lewaki pewnie w tym czasie byście spali.

#antykapitalizm #amazon #heheszki
Ignacy_Loyola - Zadowolony Jeff Bezos po samodzielnym ułożeniu grafiku dla pół milion...

źródło: comment_1615219393GelxlP9GeXxNg16HMtd2VU.jpg

Pobierz
  • 31
Czyli nic nie robi, ale zarabia. Świetny system gospodarczy


@screenshot: nie robi bo zrobił. Bezos stworzył super firmę która dostarcza w cholerę wartości klientom i akcjonariuszom. Należy mu się wynagrodzenie za tą pracę jak psu kość - a to że z opóźnieniem? No trudno, życie

Jak artysta dostaje tantiemy za kawałek który nagrał rok temu to też się burzysz?

Jak emeryt żyje sobie z dywidend na stare lata to też
nie robi bo zrobił. Bezos stworzył super firmę która dostarcza w cholerę wartości klientom i akcjonariuszom. Należy mu się wynagrodzenie za tą pracę jak psu kość


@gatineau: przecież dostawał za to wynagrodzenie. stosując Twoją logikę ja powinienem dalej do dziś dostawać pieniądze od firmy z której zwolniłem się rok temu ale kiedyś stworzyłem jakieś narzędzia optymalizujące które generują dodatkowe zyski, więc dalej powinni mi płacić xD no bo nie robię ale
przecież dostawał za to wynagrodzenie.


@aIkohoIik: no dostawał, $80 000 rocznie + to co na ochronę

Akcje stworzył zakładając firmę. Swoją pracą sprawił że stały się drogie.

Idąc twoja logika to jak kupisz działkę budowlaną i zbudujesz na niej dom (nie osobiście - jedynie załatwisz materiały, kupisz projekt, zatrudnisz robotników i będziesz ich pilnował) zwiększając jej wartość z 150 000 do 600 000 zł to ci się 450k nie należy i
dostawać pieniądze od firmy z której zwolniłem się rok temu ale kiedyś stworzyłem jakieś narzędzia optymalizujące które generują dodatkowe zyski, więc dalej powinni mi płacić


@aIkohoIik: a co to ma wspólnego z moją logiką? Jak zatrudnileś się na etat to zrzekles się z praw do IP rzeczy stworzonych w pracy. Bezos był mądrzejszy niż ty, nie zatrudnił się na etat, zachował wszystkie prawa do zysków i majątku firmy którą stworzył.

A