Wpis z mikrobloga

Jakie zdrowe i kaloryczne rzeczy można jeść na masie? #!$%@? czasem masło orzechowe (nie nutellę) ze słoika, ale nie wiem czy to takie zdrowe XD Jem też sporo orzechów i szukam innych tego typu rzeczy, które nie będą fast foodami, a jednocześnie będą kaloryczne i łatwe do zjedzenia/w miarę smaczne
#mikrokoksy
  • 11
@zalozylem_usunalem_powrocilem
Pasta sezamowa, sezam, daktyle, figi,, słonecznik, masło, kwaśna śmietana wysoko tłuszczowa, sery (bogate różnorodnością smaków oraz rodzajów zależnością rodzaju, mleka, metod produkcji), salami, na przykład

Jakkolwiek to produkty same sobą mniej bądź bardziej dużoilosciowe samodzielnie jednak dodatkowo umożlwiiają dalsze mnogie kompozycje oraz potrawy
@zalozylem_usunalem_powrocilem: polecam masło orzechowe z kfd, masz tam też pasty z innych orzechów, ale to już większy wydatek.
ja do śniadania (powiedzmy że to owsianka), dodaje 40g siemienia lnianego (miele je w młynku przed dodaniem) i 20g nasion wiesiołka, dodawałem też wiórki kokosowe i był gites
@mlodedrwale: maslo orzechowe w polaczeniu z owsianka na mleku plus troche miodu, ew z tahini ala przepis od @Kasahara: na jego kanale youtube, rodzynki i inne cuda. On tam jeszcze mowi o istotnej rzeczy, aby miarke smakowego bialka dodac po ostudzeniu owsianki, bo inaczej wyjdzie kupa. Takie cos to srednio lekko 1000 kcal.

Od siebie dodam mieso wolowe z 5 albo 15%, ryz basmati, bulion z kosci lub wolowy, troche
@zalozylem_usunalem_powrocilem:
➨ Śmietana 36-50% UHT
➨ Ser Pleśniowy
➨ Mleko skondensowane (niesłodzone)
➨ Śmietanka Kokosowa
➨ Czekolada (gorzka)

Masło orzechowe jest spoko. Możesz sobie zrobić proste lody na bazie śmietany, dodać kakao, żółtko. W sumie możesz nawet dodać masła orzechowego. Wszystko co zawiera dużą zawartość tłuszczu i niewiele wody - żeby nie robiły się kryształki lodu.
Tutaj przepis na 3 składnikowe proste lody, nie wymagają maszyny, wystarczy ubić śmietankę, połączyć składniki,
Arths - @zalozylemusunalempowrocilem: 
➨ Śmietana 36-50% UHT
➨ Ser Pleśniowy
➨ Mle...