Wpis z mikrobloga

Parę razy wspomniałem, że w nowych budynkach tylko pompa ciepła. Śmiali się ze mnie ludzie gdy wskazywałem, że w przeszłości rząd już raz podniósł drastycznie ceny.
Jak widać szykuje się nam powtórka z rozrywki:
https://www.biznesinfo.pl/gaz-050321-sw-ceny

Ceny gazu nie będą regulowane przez państwo? Pozornie brzmi dobrze, ale tylko pozornie. W rzeczywistości może skończyć się podwyżkami, nawet o 100 proc. , co dla części gospodarstw domowych będzie dramatem.


#budujzwykopem #budownictwo #ogrzewanie
  • 7
@ksiak: Trochę przestrzeliłem, nie chciało mi się sprawdzać dat wymiany pieca. To były czasy kiedy sąsiad widząc parę wodną z kotła z zamkniętą komorą krzyczał, że go trujemy, #!$%@?, że sam palił śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

e: nie mówię, że pompy to coś złego, cały czas technologia idzie do przodu, ale w kwestii podatków nie byłbym taki optymistyczny bo skończy się jak zwykle.
@ksiak: juz tak bronisz tej pompy ciepla, ze wklejasz nawet jakies gownoartykuly. Wiesz jaka jest przewaga gazu nad pompa? Dobrze wiesz i dlatego to tak cie boli xD Z gazu zawsze mozesz przejsc ma pompe. W druga stronie nie bardzo :)
juz tak bronisz tej pompy ciepla, ze wklejasz nawet jakies gownoartykuly.


@Pwado: proszę, czy ten będzie lepszy?:
https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/ceny-gazu-wkr%C3%B3tce-w-g%C3%B3r%C4%99-o-100-proc-ure-nie-b%C4%99dzie-ich-odg%C3%B3rnie-regulowa%C4%87/ar-BB1ehppx

W druga stronie nie bardzo :)


@Pwado: niby dlaczego nie możesz? Zakładając ogrzewanie podłogowe i pompę ciepła powietrzną. Zawsze możesz zainstalować kocioł gazowy i problemu nie ma. Komin możesz wypuścić przez ścianę, nie musi być murowany. Wyjaśnij zatem dlaczego nie możesz przejść w drugą stronę?

przypomina ze ccena pradu tez moze skończyć
ale w kwestii podatków nie byłbym taki optymistyczny bo skończy się jak zwykle.


@mamnatopapiery: to jest akurat oczywiste ale jak wspomniałem powyżej. Przy pompie możesz zawsze obniżyć rachunki stosując FV. Niebawem będzie to zapewne problematyczne ale da się powalczyć. Przy gazie nie zrobisz nic.