Wpis z mikrobloga

Czy PiS wejdzie w koalicję z Konfederacją w 2023?
Zakładamy wariant, że KO, Hołownia i Lewica będą razem miały większość głosów a PiS będzie potrzebowało Konfederacji aby mieć większość w Sejmie.
Dla PiS to będzie być albo nie być, więc raczej wywalone w to, że będą się łączyli z ludźmi z którymi częściowo im nie po drodze, więc sytuacja raczej zrozumiała.
Natomiast Szurfederacja, no właśnie...czy wyzbędą się swoich wartości, przekonań, pryncypiów aby wejść w do koalicji z kimś kogo nie trawią? Ja myślę, że tak.
Te dwie partie łączy fanatyzm religijny, zamordyzm, uległość wobec Kościoła, typowe problemy z postrzeganiem świata i rzeczywistości, syndrom oblężonej twierdzy, stawianie teorii spiskowych ponad naukę, więc myślę, że na tym polu świetnie się ze sobą dogadają.
Ale zaraz jakiś wykopkowy szurfederata krzyknie, że to gospodarka jest najważniejsza a kwestie światopoglądowe mniej.
To będzie ogromny sprawdzian wiarygodności dla Szurfederacji, ale myślę, że perspektywa bycia w rządzie, obsadzenie rodzin w spółkach skarbu państwa i ciepłe posadki zwyciężą nad hasłem "gospodarka ponad wszystko".
#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #konfederacja #niebieskiepaski #rozkminy
  • 10
czy wyzbędą się swoich wartości, przekonań, pryncypiów


@NosaczPolak: a jakież to niby wartości i przekonania?

aby wejść w do koalicji z kimś kogo nie trawią?


z tym nietrawieniem to taki teatrzyk, żeby promować się jako jedyna alternatywa. W razie W szybko przełożą wajchę retoryki a kuce jak to kuce - łykną wszystko bo są tak samo religijnie zapatrzeni w swoich idoli jak stare baby w kaczyńskiego. Postraszy się lewactwem, w obronie
@kingwing1: owszem, i o ile nie będziemy mieć w tym przypadku do czynienia z koalicją na papierze, o tyle biorąc pod uwagę zbieżność głosowań Konfederacji i PiSu czy chociażby takie kwiatki jak niedawne poparcie przez konfę dalszego rozpieprzania sądownictwa to istniejący układ jak najbardziej będzie nosił silne znamiona koalicji.

Więcej, zależnie od tego ilu posłów do większości zabraknie PiSowi i ilu z list konfederacji wejdzie narodowców to nawet gospodarczo się mogłoby
@NosaczPolak: oczywiście że weszli by w to, podkręcili by retorykę że to być albo nie być dla "tradycyjnych wartości Polskich i chrześcijańskich", ataki na LGBT by się nasiliły żeby pokazać wyborcom że wróg jest już u wrót twierdzy i ta Koalicja to mus xD