Wpis z mikrobloga

Podpisuje dzis umowe na mieszkanie, bede je wynajmował razem z dziewczyna.
Dzis podpisuje normalna umowe z wlascicielem mieszkania a jutro jestesmy umowieni do notariusza.
U notariusza bede ja i moja siostra. Siostra ma mieszkanie na własność i jest potrzebna z ksiega wieczysta zeby podpisac jakis papier ktory ma zabezpieczyć goscia przed tym jak np nie placilibysmy rachunkow to moze nas wyrzucic, tam samo jakby moja rozowa zaszla w ciaze i tez byśmy nie placili to tez nas może wyrzucić i wtedy możemy sie u siostry zatrzymać.
Pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms u notariusza, zawsze wynajmowalismy mieszkanie i podpis byl tylko na jednej umowie, u notariusza nie bylo potrzebny.

Spotkal sie ktos z tym?
#notariusz #mieszkanie
  • 6
  • Odpowiedz
@szczeki32: To się nazywa najem okazjonalny. Wynajmujący myślą, że ich to zabezpiecza. W praktyce najemca wystarczy, że zgłosi, że się sytuacja zmieniła i już nie ma się gdzie wyprowadzić i mamy sytuację jak przy zwykłej umowie najmu.
  • Odpowiedz
@szczeki32: zawierasz umowę w trybie najmu okazjonalnego - ułatwia to przeprowadzenie ewentualnej egzekucji co do wydania lokalu w przypadku wygaśnięcia umowy, zgodnie z ustawą załącznikami do tej umowy są oświadczenie o poddaniu się egzekucji przed notariuszem, co do dobrowolnego wydania lokalu (forma aktu notarialnego) oraz oświadczenie właściciela innego lokalu, że w przypadku przeprowadzenia egzekucji co do wydania lokalu przyjmie Ciebie i Twoją dziewczynę do swojego lokalu (wystarczy zwykła forma pisemna, ale
  • Odpowiedz