Wpis z mikrobloga

@xarcy: zaraz przyjdzie jakis naganiacz i zacznie, ze to tylko 4-6zl roznicy na metrze i ze zaraz dzieciaki do przedszkola pojda, wiec beda potrzebne żłobki. 10% niespełna pół roku xD gdyby nie te puste wydrukowane pieniądze, gdyby nie skandaliczny skok na kasę ludzi oszczędzających pieniądze, to te 10% poszłoby w ciągu miesiąca i miałoby realne odbicie w cenach sprzedaży. A tak? Politycy pewnie są umoczeni w pato deweloperce, wiec wykorzystują kazdy
@wojteksrz: oczywiście że tak. Wszystkie głosy i znaki na niebie zwiastowały wyhamowanie gospodarki, a to zawsze się odbija na mieszkaniach w długim okresie. Pandemia to tylko słowo-wytrych do naginania dalej. Covid jest na rękę naganiaczom i deweloperom, bo przecież co z tego że Polska zaliczyła ogromny spadek PKB, co z tego że tak pierwszy raz w historii - nieeee, to nie jest ważne. Za, jak to mówią Turki, minimalny spadek cen
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@milvanb: przede wszystkim w duzych miastach szacuje sie, ze nawet 60% transakcji uwarunkowane bylo popytem inwestycyjnym tak gdzies od 2016 r.

Obecnie mamy 1,4 mln mieszkan na najem i ok 10-15% nich stoi puste.

Po prostu - rynek zalewany byl mieszkaniami, co mocno zwiekszalo strone podazowa. podaz mieszkan idzie tylko w jedna strone. A kazde jedno mieszkanie zaspokaja jedna jednostke popytu.
@xarcy: dowód anegdotyczny ode mnie - właściciel mieszkania, które wynajmowałem do końca listopada, w ubiegłym tygodniu znalazł wreszcie nowego najemcę (a przynajmniej ogłoszenie zniknęło z OLXa) - 3 miesiące po mojej wyprowadzce, (4 odkąd wisiało ogłoszenie, bo wrzucił podczas okresu wypowiedzenia), za taką samą cenę jaką ja płaciłem (początkowo chciał 500 PLN więcej, potem zbił do 250, potem do 100 i na koniec za tyle ile ja). W szoku lekkim jestem,
@vinmcqueen: nie słuchaj nigdy pośredników czy właścicielo którzy mówią, że poza tobą są inne osoby. To element taktyki i najprostsza technika sprzedaży.

Czyli można powiedzieć, że z roi 10%, zrobili się roi -15%.
@wojteksrz: oczywiście, że bańkę nakręca popyt inwestycyjny do kraju, który w miarę się rozwijał i był potencjalnie coraz bardziej rlturystyczny. Tak było w Hiszpanii, Grecji, Włoszech a przecież tam poziomy turystyki jest 10x większy. Wydrukowane pieniądze nadal trzymają Januszy na smyczy - bo jak ktoś kupił za gotówkę nore, pewnie przy kombinowaniu ogarnął jakieś socjale z tarcz to na rok wystarczyło. Pytanie co teraz, bo studenciaki mieli wrócić we wrześniu, marcu.
nie słuchaj nigdy pośredników czy właścicielo którzy mówią, że poza tobą są inne osoby. To element taktyki i najprostsza technika sprzedaży.


@milvanb: lol, to nie był element taktyki, właściciel mi to powiedział już później po podpisaniu umowy, po co miałby kłamać. Mieszkania wtedy szybko schodziły, sam je wziąłem już po 1 dniu na OLXie tak jak napisałem wyżej. Teraz schodziło 4 miechy, tyle miałem do przekazania.
@vinmcqueen: A to przepraszam, troche zle zrozumialem. Jedyne co, to warto o tym zawsze pamiętać. Ludzie łapią baity (na wykopie także), więc tym bardziej łapią bajty w real-world, więc po prostu wyczulam:)

A tych wielkich speców od naginania, że zejść z ceny nie można, że taniej nie będzie itp., zawsze warto zapytać o wskaźniki makroekonomiczne na których opierają swoją opinie.

Żaden z nich nie jest w stanie nic innego odpowiedzieć niż
@konsument: dokładnie. A opłaty za czynsz do spółdzielni to lokata długoterminowa, bo jak już covid we wrześniu 2020 odpuści i wrócimy do normalności, to wtedy o kawalerkę 25m2 w mieście wojewódzkim będą się biły nie osoby, a tysiące osób i sobie odbijemy.

Voila i do przodu towarzysze. :D
@xarcy: mieszkania w Warszawie w dobrym standardzie i dobrej lokalizacji trzymają ceny, niedawno opuszczałam mieszkanie super lokazlizacji w budynku o wysokim standardzie wynajęte tego samego dnia co wystawione. Dodatkowo rada dla kogoś kto nie moze znaleźć najemcy, pozwól na zwierzęta, miałam pełno telefonów ludzi z psami proponowali nawet podwójną kaucję lub wykup ubezpieczenia w razie zniszczeń przez psa, także jest jeszcze grupa osob które maja problem ze znalezieniem mieszkania do wynajęcia,