Wpis z mikrobloga

Dziś zarobiłem na #bitcoin 2000 pln nie inwestując nic w bitcoiny.

Jak? Sprzedałem swojego GTX 1080 Ti za 3150 zł, którego kupiłem na wiosnę tamtego roku za 1250 zł w dobrej okazji.

Przeszedłem Wiedźmina 3, pograłem w inne gry AAA, to mogę sprzedawać, bo do herosów, Rimworlda czy innych strategii starczy mi stary GTX 660.

No ale nie ma co, powalona sytuacja jest na rynku kart graficznych przez tych kryptowaluciarzy XD Brat jak cudem dostał RTX 3060 Ti, który zamówił w 90 sekund od premiery w Polsce, to sprzedał go za 4600 zł jeszcze nierozpakowanego, a kupił za 2300 zł XDD

##!$%@? #pcmasterrace #heheszki #technologia #kryptowaluty #gry
s.....i - Dziś zarobiłem na #bitcoin 2000 pln nie inwestując nic w bitcoiny. 

Jak?...

źródło: comment_1614784123TqRs6slHg8JcSVHo0z6X48.jpg

Pobierz
  • 34
o lol, niecaly rok temu spaliła mi się stara karta i kupiłem sobie RX580 za niecale 800zl. Teraz widzę że kosztuje prawie 3k xD


@sadhas: Jak masz jakiś zamiennik i wytrzymasz te pół roku do roku na nim, to możesz sprzedać XD
No ale nie ma co, powalona sytuacja jest na rynku kart graficznych przez tych kryptowaluciarzy XD Brat jak cudem dostał RTX 3060 Ti, który zamówił w 90 sekund od premiery w Polsce, to sprzedał go za 4600 zł jeszcze nierozpakowanego, a kupił za 2300 zł XDD


@skitarii: Dlaczego nie napisałeś, że brat czekał na kartę kilka miesięcy? xD W grudniu ludzie skalpowali 3060ti za 300-500 PLN, także było pełno ofert <3k
Dlaczego nie napisałeś, że brat czekał na kartę kilka miesięcy? xD W grudniu ludzie skalpowali 3060ti za 300-500 PLN, także było pełno ofert <3k PLN. Jak brat sprzedał za 4.6k to musiał to zrobić niedawno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kilo_wody_pod_stopa: Napisałem, że cudem dostał. Sprzedał ją tydzień temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skitarii: No właśnie nie wiem. Tzn. tak jest (dochodowego). Z drugiej strony czytam o konieczności odprowadzenia VAT jeśli się sprzedaje elektronikę, ale nie wiem czy używaną też

Najwyżej US wyjaśni, bo to #!$%@? wie w tym kraju XD
@fervi: tu chodzi o każdą sprzedaż, ale VAT nalicza się dopiero od 16800 zł rocznie.

Ogólnie chodzi tam o regularną sprzedaż na większą skalę a nie o sprzedaż pojedynczych przedmiotów kilka razy w roku.

Nie ma co siać paranoi, nie musisz odprowadzać podatków gdy sprzedasz jakąś swoją rzecz.

Co innego jak regularnie coś sprzedajesz.
@dqdq1: tylko wersja wersji nie równa. Na początku wybrałem jakaś 3070 za 2800zł ale jak zobaczyłem, że ich nie ma to szukałem czegokolwiek i akurat ostatnia sztuka Gigabyte Aorus GeForce RTX 3070 się trafiła