Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki!

Dzisiaj opowiem Wam ciekawą historię jednego z naszych (byłych*) samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mowa o Chevrolet Corvette C7 Z06 w silniku V8 6.2 AT (659 KM).

Kiedy w końcu dostaliśmy samochód z niemieckiego salonu Chevroleta, od razu zaczeliśmy docierać silnik zgodnie ze wskazówkami producenta i serwisu.


W trakcie docierania, dobiegł zgrzyt spod maski i samochód stanął :)
Skontaktowaliśmy się od razu z polskim salonem/serwisem, ale ze względu na brak licencji na naprawę silnika zostaliśmy skierowani do niemieckiej filii gdzie finalnie wysłaliśmy samochód lawetą na inspekcję. Całość reklamacji zajęła pare miesięcy (co dla wypożyczalni jest problemem - samochód na siebie nie zarabia).
Decyzją serwisu była wymiana silnika na nowy z powodu wady fabrycznej.

Tym razem, aby uniknąć ewentualnych problemów, właściciel osobiście pojechał do Niemiec, wynajął pokój w hotelu i ... zaczął jeździć :)
(Przypominam, że jazda samochodem z silnikiem 6,2 o mocy 659KM nie przekraczając wysokich obrotów nie należy do najprzyjemniejszych i tanich, bo średnie spalanie tego samochodu to 25l/100km)

Zajęło mu to pare dni samej jazdy, nie wychodząc z samochodu. Finalnie po przekroczeniu tego mitycznego progu dotarcia, wrócił do hotelu się wyspać, uprzednio oddając samochód na serwis olejowy. Następnego dnia wrócił do Warszawy z nadzieją, że samochód zacznie na siebie w końcu zarabiać ( ͜͡ʖ ͡€)

Nie minął tydzień od przyjazdu, a samochód był już w rękach klienta. Na jego (i nasze) nieszczęście tego dnia zaczął padać deszcz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Efekt widzicie na zdjęciu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#car4vip #samochody #chevrolet #corvette #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_1614700454DCKPiwTQJdvwMLeIP3m5AY.jpg
  • 41
@CAR4VIP hej, chciałbym kiedyś pożyczyć auto, ale nie pasuje mi limit 300 km. Ile trzeba dopłacić za każdy dodatkowy km w ciągu doby dla np Forda Mustanga?
@CAR4VIP: Z tym docieraniem fajna historia, tylko dlaczego gość się z tym bujał parę dni?
Przy tylu koniach to skrzynia jest długa można lecieć 160km/h przy 2000obr/min ( prawdopodobnie, nie jeździłem tym autem).
Ja wyjeżdżając o 7 rano spod Warszawy bylem w Monachium o 23 robiąc 1400km.
@MentorPL: Może wchodziły w to jakieś dodatkowe czynniki, ale po polskich i niemieckich autostradach, wysiadłem w miarę spoko.
Wypiłem jeszcze flachę z kumplem i mnie nie ścięło, Dla porównania 400km krajówkami, kiedy wracałem ze Słowacji mało nie zdechłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FatZgred: Możliwe, że nie zapuszczał się na autostradę bojąc się "powtórki z rozrywki" ale to tylko gdybanie. Na dłuższe trasy zawsze lepiej mieć zmiennika. Zrobię sam 350km bez problemu ale wolę mieć komfort, że jak poczuje się zmęczony to np. różowa wsiada za kółko bo bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego jest dla mnie priorytetem.
@CAR4VIP Ale wiecie, że stan bieżnika w przednich oponach to tragedia przy takim aucie, prawda? I że zapewne nie był bez wpływu na zdarzenie? Stanu tylnych opon niestety nie jestem w stanie stwierdzić, ale sądzę, że jeżeli przednie są w takim stanie, to tylne muszą wołać o pomstę do nieba...
@Merkowsky: @izkYT: Samochody ZAWSZE wyjeżdżają z naszego placu w 100% sprawne i przygotowane do jazdy. Nie jesteśmy w stanie kontrolować tego co się dzieje z samochodem po wyjeździe z placu dopóki klient nam czegoś nie zgłosi. Przypominam również, ze obowiązkiem kierowcy jest skontrolowanie stanu technicznego pojazdu w tym ogumienia. Gwarantuje, że zgłoszenie złego stanu samochodu wiązałoby się z nasza reakcją (np. serwisem)
@diogene: @cranberry250: Jeżeli jeździsz przepisowo i stało się coś z nie twojej winy (np. ktoś wymusił pierwszeństwo), oraz policja to potwierdzi - nie masz się o co martwić :).
Inaczej jest w przypadku kolizji, wypadku lub uszkodzenia z twojej winy - wtedy pobieramy odpowiednia kwotę z kaucji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CAR4VIP: zapytam znawców. Jak to jest że jeszcze kilka lat temu ciężko było o wypożyczalnie premium a teraz w największych miastach jest ich pełno? Albo jakim cudem opłaca się prowadzić biznes gdzie na start musisz kupić parę aut po 500k+ każde i to się będzie opłacać? Stawiam że to często są prywatne auta właścicieli wypożyczalni
Stawiam że to często są prywatne auta właścicieli wypożyczalni


@master4342: to jedno. Inna sprawa, że pewnie banany pod filmy z insta wypożyczają tego mnóstwo, żeby zdjęć i filmów na następny miesiąc narobić
@master4342: Jest ich pełno ?? Chyba nie , w Warszawie jest kilka od zawsze które mają auta i powstają nowe które mają 2/3 auta i 20 na stronie których rzeczywiście nie mają , a za kilka miesięcy się zamykają bo nie mają zaplecza ( auta im kradną lub tłuką )

Zauważ że jest mnóstwo wypożyczalni z rs3 a35 bmw m1 bo to najłatwiej wynająć małolatą którzy chcą takim polatać .
(