Wpis z mikrobloga

@naczarak: w takich dyskusjach zawsze mnie bawią osoby średnio zamożne (w porywach), ale bardzo aspirujące, które zawzięcie stają w obronie CEO, multimilionerów i korporacji. Nawet gdy sprawa jest absurdalna, a często jest.

Chyba to jest jakiś kompleks, czy pragnienie w stylu - jeśli poprę najbogatszych to trochę tak jakbym już przynależał to tej grupy, mam ten właściwy styl myślenia i może sam kiedyś będę milionerem!

Przekaz dla takich osób: "Nie,
  • Odpowiedz
Chyba to jest jakiś kompleks, czy pragnienie w stylu - jeśli poprę najbogatszych to trochę tak jakbym już przynależał to tej grupy, mam ten właściwy styl myślenia i może sam kiedyś będę milionerem!


@fahrenx: XDDDD

Ile razy jeszcze użyjecie tego chochoła kopiowanego z reddita? Polska to nie Ameryka i nikt w to nie wierzy. To że mnie coś nie dotyczy to nie znaczy, że nie mogę tego popierać. Idąc dalej
  • Odpowiedz
@piotr-py: nie wgryzałem się w ten konkretny przykład, chodzi mi o kategorię spraw i wyraźnie to napisałem.

Oczywiście, że sprawy są złożone, ale nie ukrywajmy, że po obu stronach - pro kapitalizm i antykapitalizm- jest sporo osób o bezsensownym podejściu i są nadużycia po obu stronach (pracownik - pracodawca; bogaci-biedni, czy jakkolwiek to dzielić) i podejście pro-kapitalistyczne nie ma jakiegoś monopolu na prawdę czy automatyczną wyższość.

Pytałeś o przykład - nie wiem o jaki dokładnie ci chodziło, ale chyba o jakieś absurdy kapitalizmu, albo kiedy on zawodzi lub coś o CEO,
  • Odpowiedz
@Vuko__Drakkainen: pewnie, że możesz popierać, ale ja mówię o zaciekłym popieraniu przegranych spraw, tylko po to by bronić "swoich" - czy to z jednej czy to z drugiej strony.

Antykapitaliści są tak regularnie wyśmiewani (bardzo często słusznie), że postanowiłem, że przypomnę, że ta druga strona tez potrafi się wydurnić.
  • Odpowiedz
@fahrenx 1. Nie chodzi o to żeby zaniedbywać kilka procent tylko to żeby używać faktów w dyskusji a nie tendencyjnych zwrotów. Te posty które wywołują takie dyskusje robią to samo. A ty jesteś tak śliski w dyskusji że płynnie zaakceptowaleś ze to jednak faktycznie nie jest to częste zjawisko tylko jakiś niewielki procent ale nawet to ci nie przeszkadza. W jaki sposób chcesz dyskutować ? Nawet nie rozumiesz że nie chodzi o pojedyncze przypadki tylko szerszą badania, najlepiej metaanalize. Takie będzie ciężko znaleźć tym bardziej potwierdzające twoja tezę.

2. Znowu przedstawiasz jakaś tezę że CEO są przepłacanie jako prawdę objawiona potwierdzona przez artykuły.

Po pierwsze: Przeplacani względem czego: wyników spółki, ceny akcji, roi? W jakich sektorach? Czy jest wzięta pod uwagę ilość posiadanych przez nich akcji/głosów?
  • Odpowiedz
@naczarak może stał przed trudną decyzją - zwolnić tysiące pracowników i w razie otwarcia kin wydawać kupę kasy na szybką rekrutację i szkolenia nowych. Czy może zostawić pracowników i płacić im wynagrodzenia mimo, że firma stoi co powodowałoby straty? Może podjął dobrą dla finansów firmy decyzja i stąd nagroda.
  • Odpowiedz
@piotr-py:

akurat CEO w chwilach kryzysu jest dużo bardziej potrzebny niż cała reszta narybku. Skoro jest CEO to pewnie ma poparcie akcjonariuszy i będzie mógł przekonać innych do podjęcia trudnych decyzji.
  • Odpowiedz
@naczarak:

"Boeing's fired CEO got his $62 million payout confirmed the same day 2,800 people in the 737 Max supply chain were laid off"

https://www.wykop.pl/wpis/46808497/boeing-s-fired-ceo-got-his-62-million-payout-confi/

cytat: "On his departure, Boeing stripped him of his bonus, any severance pay, and other incentives worth nearly $15 million." ... "a parting package of $62 million made up of Boeing stock, pension payments, and other
  • Odpowiedz
@piotr-py:

cytat: "On his departure, Boeing stripped him of his bonus, any severance pay, and other incentives worth nearly $15 million." ... "a parting package of $62 million made up of Boeing stock, pension payments, and other deferred contributions."


ale dostał po kieszeni, nie pozbiera się po
  • Odpowiedz
He also held program management and engineering positions on F-22, Airborne Laser, High Speed Civil Transport and the Condor reconnaissance aircraft, among others.


Muilenburg earned a bachelor's degree in aerospace engineering and an honorary doctor of science degree from Iowa State University, as well as a master's degree in aeronautics and astronautics from the University of Washington.
  • Odpowiedz
@naczarak: gosciu, cytujesz komentarze z reddita jako prawdę objawioną więc okreśiłem cie tak jak na to zasługujesz i zgodnie z prawdą - kod choroby ICD-10 F70

poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12 roku życia.


A tu komentarz z reddita który podrzucałeś ale później został przez ciebie
  • Odpowiedz