Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Jednakże o wiele istotniejszą przyczyną manipulowania przeszłością jest ochrona nieomylności Adminów. Należy zatem ustawicznie aktualizować przemówienia, statystykę i wszelkie zapisy, aby służyły za dowód, iż sprawdzają się wszystkie moderacyjne prognozy.

My niszczymy słowa. Setkami, i to dzień w dzień. Redukujemy język, plewimy z niego wszystko, co zbędne.


Opis: Syme, inny pracownik Ministerstwa Prawdy opisuje Winstonowi na czym polega tworzenie nowomowy.

Nie wyobrażaj sobie, Winston, że potomność cię zrehabilituje. Potomność nigdy się o tobie nie dowie. Usuniemy cię ze strumienia historii. Poddamy ewaporacji; ulecisz w strato-sferę jako para. Nic po tobie nie zostanie: ani nazwisko w księgach metrykalnych, ani wspomnienie w czyjejś pamięci. Nie będziesz istniał w przeszłości, tak samo jak w przyszłości. To, że nigdy nie istniałeś, stanie się faktem.


Opis: nauki O’Briena.

Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że cenzo i i papa to cenzopapa. Z niego wynika reszta.

Czy nie rozumiesz, że cała przeszłość, poczynając już od dnia wczorajszego, jest systematycznie niszczona? Jeśli cokolwiek z niej przetrwało, to jedynie garść niemych przedmiotów, takich jak ta cenzopapa w pamięci. Już dziś nie wiemy właściwie nic o Hardkorcenzo i czasach ich wyprzedzających. Każdy mem zgłoszono lub ewaporowano, każdą cenzopastę napisano od nowa, każdy śmieszny obrazek przerobiono, odcięto lokalizację wszystkich plików, wpisów, linków, przerobiono daty. Proces ten trwa co dzień i w każdej minucie. Zatrzymano historię. Istnieje tylko nieograniczona teraźniejszość, w której moderacja Portalu zawsze ma rację. Wiem, że fałszuje się przeszłość, ale nie potrafiłbym tego udowodnić, nawet w wypadku mirkowpisów, których sam dokonałem. Nie zostają żadne ślady. Jedynym świadectwem jest moja pamięć, ale czy oprócz mnie ktoś jeszcze pamięta prawdę?


#cenzopapa #2137 #takaprawda #moderacja #wykop #orwell #1984 #papiez #rozkminy #ciekaweczybanbedzie #wolnoscslowa
  • 1
  • Odpowiedz