Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@matka_boska_w_klapie: Wybacz, przeoczyłam twoje pytanie. Nie wiem czemu, ale mój wniosek jest taki że niekochani chłopcy bardzo często uciekają w jakieś zradykalizowane środowiska w poszukiwaniu akceptacji. Ale musisz prawicowych przegrywów pytać czemu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Janusz_z_Rivii: patrzcie kogo my tu mamy. Specjalista rozgryzł system. Nie zasługujemy na jego intelekt. xD

A tak gwoli ścisłości. Wiem też każdy program socjalny który jest zorientowany na wspieranie osóby posiadające dzieci jest pośrednio bykowym. I nie, nie przeszkadza mi to. Sam osobiście zmieniłbym to na procentowa ulgę podatkową od każdego kolejnego dziecka co sprawiło by że osoby z klasy średniej w większym stopniu decydowały by się na większą ilość
  • Odpowiedz
Tylko nie jedź do Niemiec, bo tam też single płacą większe podatki.


@PomidorovaLova: praktycznie wszędzie płacą wyższe jeśli w danym państwie jest możliwość rozliczania się małżeństwa wspólnie (tzn. ulga małżeńska). przypominam również, ze w Niemczech podatek płacą również bezdzietni po 23 roku życia.
co w sumie jest tym samym co przyznanie innym (posiadającym dzieci) ulg z powodu ich posiadania.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: Nie mam problemu z ulgami podatkowymi na dzieci - gdyby 500+ było realizowane w formie płaskiej redukcji podatku o max 500zł, zaakceptowałbym ten pomysł, choć należę do "najbogatszych Polaków" (XD) z jednego prostego powodu - uważam, że pracującym rodzicom wychowującym dzieci należy się taryfa ulgowa, bo to ciężka orka poniekąd dla dobra publicznego.

Procentowa ulga od dziecka zasugerowana wyżej przez @malakai079324 niestety daje spore pole do nadużyć najbogatszym, więc choć jestem za eugeniką pozytywną, to niestety mam obawy co do tego rozwiązania - potrzebny byłby jakiś sensowny płaski limit, czyli hybryda.

Mam natomiast problem z polskim socjalem, który od lat polega na płaceniu, zamiast pomaganiu (w młodości miałem styczność z pracą kuratora, więc wiem, jak to wygląda), bo tylko w ten sposób można sobie wyhodować rzeszę bezradnych wyborców za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMercyIncluded: dlaczego uważasz to za pole do nadużyć. Wydaje mi się że dość ciężko upozorować posiadanie dziecka. A jeśli komuś wiedzie się szczególnej dobrze to nie widzę powodu by karać go w większych podatkach. Ponoć wszyscy mamy być równi wobec prawa.
  • Odpowiedz
@malakai079324: Adopcje, kombinowanie z innymi partnerkami, różne kombinacje alpejskie. Wierzę, że za kilka baniek można stać się dość kreatywnym, skoro obecnie ludzie nie mają problemu z fikcyjnym rozwodem, żeby dostać jakieś grosze z funduszu alimentacyjnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malakai079324:

Określenie „prawica” pierwotnie odnosiło się do tradycyjnych konserwatystów, monarchistów i reakcjonistów, z czasem do prawicy zaliczani byli przedstawiciele nowo powstałych nurtów politycznych – neokonserwatyści, chadecy, fundamentaliści religijni, klasyczni liberałowie, nacjonaliści oraz na skrajnej prawicy: zwolennicy supremacji rasowej, faszyści. Prawica jest zróżnicowana na tle gospodarczym, o ile pierwotnie prawica popierała poglądy kapitalizmu to od XX wieku część prawicy szczególnie tej skrajnej odrzuca modele kapitalistyczne (w przypadku radykałów na rzecz m.in.
  • Odpowiedz