Wpis z mikrobloga

@Alpha_Male: Pierwsze wrażenia: Przy 4 barach jest szybka i cicha na asfalcie, bardzo pewnie trzyma. Na polnej drodze byłem pozytywnie zaskoczony, ale na błocie (jak to semislick) się tańczyło. Trochę musi się ułożyć na obręczy - w miejscach gdzie była zwinięta mam delikatne bicie na boki. Z przodu zostawiłem fabryczną dętkę od Tribana (bo jedną pod 35mm przebiłem przy zakładaniu opony), z tyłu Conti pod 35-42mm.

Co do Tribana: hamulce muszą
@LegoCiemnyLas: Na razie mało. Od zakupu była jedna trasa, potem przyszły śniegi i jeździłem tylko na mtb. Wymiana koła w serwisie (brawo dla Deca Poznań Winogrady za ekspresowe załatwienie sprawy), kilka pracodomów no i dzisiaj - razem ze 150km dopiero.

Co do obręczy - wrzucałem post o wymianie opon. Przy dotychczasowym doświadczeniu z taką robotą muszę stwierdzić, że obręcze są wyjątkowo wredne. W czasie jazdy wydają się wystarczająco sztywne. W planach
@Alpha_Male: Jak nie jeździsz dużo po błocie, to bierz bo warto, ja jestem zadowolony
@chudy_pioter: Zobacz, czy opona jest równo ułożona na rancie obręczy, ja musiałem pompować do ponad ośmiu barów, żeby wszystko fajnie weszło. Zresztą mi też delikatnie opona bije, ale tym się chyba nie ma co przejmować
Ważne, że nie ma bicia góra-dół.


@chudy_pioter: Też kiedyś miałem takie podejście i mi obręcz rozcięła oponę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koło 4/4,5 barów, z tym że ja ważę 90+ to też więcej potrzebuję.