Wpis z mikrobloga

#blacharstwo
#mechanikasamochodowa
#auto
#korozja
#naprawasamochodow
#samochody

Miesiąc temu dałem blacharzowi do zrobienia progi, z dwóch stron. Tak wygląda dziś. O czym świadczy ten pordzewiały kant, który przy oddaniu wyglądał idealnie? Czy to niedopatrzenie czy ktoś zrobił mnie w balona. Wykwit tylko od strony pasażera.
Renesans - #blacharstwo
#mechanikasamochodowa
#auto
#korozja
#naprawasamochodow
#samo...

źródło: comment_1614281490btAnme4tRBBBJwDpliLxMu.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 36
@Renesans #!$%@? robotę tak źle że nawet nie wiem jak to można tak #!$%@? . Nawet przy minimum środków i zaangażowania po miesiącu to niemożliwe
  • Odpowiedz
  • 0
Jest jeszcze jedna rzecz. Przy odbiorze poinformowano mnie ze całe podwozie jest do roboty i że będzie to kosztowało 2 tys zl.Te progi wraz z jednym nadkolem (wgniotka żony) kosztowała mnie 1 tys zl. I wtedy blacharz i tak musi zdjąć progi. Powiedziałem, że bez sensu mam robić dwa razy to samo, skoro mogłem zrobić raz wszystko. Co myślicie? Mam niby dostać zniżkę jak bym się decydował.

Będę reklamował.
  • Odpowiedz
@Renesans: zaznacz na zdjecou z ciekawosci o co Ci chodzi bo na progu costam widac ale nie za duzo rownie dobrze moze to byc bloto, a to co faktycznie jest ugnite to blotnik nie prog i pewnie tego blacharz mie dotykal nawet skoro robil progi
  • Odpowiedz
@Renesans: ale oczyscic w jaki sposob? Szlif, konserwacja, szpachla malowanie czy tylko tak na gebe „jak tam cos bedzie to sie zrobi przy okazji poczysci”. Bo jak to drugie to sie nawet nie wyglupiaj z gadka o gwarancji
  • Odpowiedz
  • 0
@Voyo
W styczniu zajalem się autem żony, zleciłem blacharzowi pozbycie się rdzy, powiedział ze musi zdjąć progi i kawałek boku, były całe zgniłe. Było takze robione jedno nadkole. Wyjeżdżając auto było lśniło, teraz lśni rdza. Opisuje tak jak to pamiętam, choć było to miesiąc temu. Niestety nie znam się na blacharstwie.

Pytanie za sto pktow: po oddaniu, auto jeździło przez kilka tygodni w śniegu, ulice były sypane solą. Czy to możliwe,
  • Odpowiedz
@Renesans: que? ta rdza to przecież z błotnika a nie progu który robił. Skoro robił progi - powinny być zabezpieczone woskiem, spróbuj dojrzeć czy w środku jest wosk, jeśli nie ma to sam psiknij noxudol 750, tectyl lub sika.

Do zrobienia podwozie za 2k ciekawe co on tam zrobi i czy nie maźnie na czarno najtańszym BOLL'em z allegro. Rozumiem, że podwozie będzie piaskowane potem epoksyd i poliuretan zgodnie ze
  • Odpowiedz
@Renesans: progi progami, nadkole nadkolami.

Dałeś do zrobienia progi i są idealne, co ma nadkole do tego? W tym miejscu w środku masz błoto z solą, które wielokrotnie zamarzało podczzas zimy. Jeśłi nie zabezpieczyłeś sobie auta na zimę wlewając/wtryskując żywicę/wosk/biteks otworami technicznymi, co zaleca producent to się nie dziw że po zimie wychodzą rude.

Mechanicy robią tzw. elementy. Próg, drzwi, nadkole, zderzak itp. Każdy jest liczony osobno. Gdyby się mechanik miał pieścić z plamkami na wszystkim to by nigdy auta nie
  • Odpowiedz