Wpis z mikrobloga

Pierwsze wnioski i obserwacje w tym sezonie. (11 dzień po wysianiu)

Porównując poprzedni, jeśli chodzi o kiełkowanie jest w miarę podobnie. Co miało wykiełkować wykiełkowało, reszta jeszcze czeka (mowa tutaj o mrożonych nasionach). Pierwszy raz moczyłem nasiona i właściwie nie widziałem różnicy w tempie kiełkowania, ponieważ część nasion wsadziłem do ziemi bezpośrednio i wyrosły w podobnym momencie.

Trochę się obawiałem, czy nie popsułem sobie zabawy na samym starcie wysiewając rośliny do zeszłorocznej ziemi xD która leżakowała na balkonie, ale bezpodstawnie. Z dnia na dzień widzę coraz większe przyrosty.

Pierwsze siewki (carbonero) wypuszczają już liście właściwe, superhoty jeszcze sobie czekają ale wyglądają całkiem ok.
Oczywiście w miarę możliwości wystawiam je na parapet jeżeli jest słońce ( w lutym, marcu i kwietniu mam max 2-4 godziny bezpośredniego słońca :( ). Resztę czasu tj. ok 16 godzin spędzają pod lampkami.

W tym sezonie uważam z wodą i podlewaniem, w tamtym prawie ubiłbym swoje rośliny przez to.
No i zaczynam pierwsze nawożenie siewek, jak już wspominałem wcześniej ten rok jest totalnie testowy i chcę sprawdzić kilka rzeczy mni. nawożenie. Z resztą po to zakupiłem dedykowany nawóz.

Na Foto, korzonki które puszcza siewka, praktycznie sięgają dna kubka i co cieszy najmocniej można je zaobserwować z każdej strony.

#chilihead #chili #papryczki #chilizgobim #ogrodnictwo
picasssss1 - Pierwsze wnioski i obserwacje w tym sezonie. (11 dzień po wysianiu)

P...

źródło: comment_1614265533iiJLLR5g37QE9e6lHOnw7x.jpg

Pobierz
  • 5
@picasssss1: Drogi nie jest a nie wierzę, że zaszkodzi.Ciekawi mnie ta ATA Alga - C która producent zaleca po dwóch tygodniach stosowania Root C ..

Ata Organics Alga C to biostymulator składający się z organicznych składników. Do najważniejszych składników należą algi i ekstrakty z morskich wodorostów, bogactwo aminokwasów, pierwiastków śladowych, witamin, enzymów. W ten sposób pomaga zapobiegać stresowi dla rośliny i zapewnia spełnienie wszystkich potrzeb rośliny. Poprawia to stan twoich upraw,