Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, Mirabelki, wyjaśnijcie mi proszę jedną kwestię...Mam znajomą na jakimś humanistycznym #gownokierunek. Ja też na trochę #gownokierunek (a przynajmniej uważanym za taki przez niektórych) bo #studentprawa here. Od kilku miesięcy ona nie może znaleźć nawet darmowych praktyk, które byłyby choć trochę powiązane z jej studiami. Nie mówię tutaj o akademickim biurze karier, tylko o działaniu na własną rękę. W tym czasie ja natknąłem się już na kilka ofert płatnych praktyk, a niektóre kancelarie czy korporacje oferowały możliwość późniejszej współpracy. Same praktyki odnosiły się do studentów III, IV roku, więc umówmy się, że zarobki 2-3k netto dla STUDENTA, który studiów nawet nie ukończył jeszcze, to całkiem dobra stawka (choć spotykałem się z tym, że wiele osób z mojego kierunku narzekało, że to wciąż za mało xd). Wytłumaczcie mi więc, czy ja źle patrzę, czy po prostu #prawo wciąż oferują dość dobre położenie finansowe? Dzięki za wasze opinie!

#studia #studbaza #pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60360d6b457f0a000b19f83d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
@vhxw: @Czarna_ksiazka: przecież ja mam świadomość, że ludzie mają bezpłatne praktyki na prawie albo jeszcze za nie płacą i właśnie przez to uważa się je za gownokierunek. Te 2k nic nie zmieniają w porównaniu do praktyk na scislych kierunkach gdzie dostaje się prawie tyle co na normalnej umowie. Op się pyta czy prawo oferuje wciąż dobre położenie finansowe na podstawie praktyk za 2k. No więc patrząc po praktykach to nie
@Czarna_ksiazka: też zależy od miasta i tego jak się trafi. Mam znajomych, którzy na firze mieli praktyki w big4 i robili ładne pieniądze i takich, którzy po tym samym kierunku mieli praktyki w jakimś małym biurze w rodzinnej miejscowości i nic nie dostawali. Dużo zależy od chęci i tego gdzie się kto zakręci ale ogólnie da się mieć dobre praktyki