Wpis z mikrobloga

@majkolaj: michelin ps4 - najlepsza aktualnie opona na suche warunki. minusy to cena i ścieralność
nie polecam uniroyali rainsportów - wszystko fajnie ale w naszym klimacie nie potrzeba takiego bieżnika
nie polecam chinoli i szajso-dębic, to nie sa opony
edit: nie polecam tez pirelli, łapią guzy
@majkolaj: jak masz obecnie 205/55 r16 to 225/45 r17 Ci nie wejdą bez zmiany felg na 17 cali @wycz czy ja wiem czy 205/55 r16 to taki balon? ja jeżdżę na 195/65 r15 (choć auto zupełnie inne) i raczej bym na mniejszy profil nie zamieniał, polskie drogi poniżej rangi krajowej to często jest festiwal dziur. Co do chinoli i tanich dębic racja, na chińczykach co prawda nie jeździłem, ale dębice o
@wycz: No ja jeżdżę bardzo miękkim Francuzem (Pug 406), więc na precyzji prowadzenia i tak w ogóle mi nie zależy, wolę nie dostawać zawału po wjechaniu w dziurę. Ale ogólnie dobrze, że rozmiarów opon jest na pęczki, każdy może sobie dobrać co mu odpowiada.
@ZlodziejBilonownic: ie wiem po jakich kartofliska jezdzisz ale na najwieksze dziury wystarczy profil powyżej 40. Obecnie standard to 45 i niw ma powodu by schodzić niżej. Jeżdżąc na 65 tracisz całkowicie czucie prowadzenia i zamiast miec lepsza amortyzację to masz #!$%@? prowadzący sie samochod. Wywal te śmietniki a nie teoretyzuj ze jeżdżąc #!$%@? samochodem lepiej wjeżdżasz w najwieksze dziury bo nie mozesz ich ominąć
@wycz: Na wykopie to, albo miłośnicy wielosezonu, albo tylko opony marki premium. Aż się ciężko to czyta.
@majkolaj:
Dębica UHP/Sava UHP - budżetowo najlepszy wybór, opony tanie, ale mają dobre właściwości i na suchym i na mokrym, nie jest to chiński szajs, są ciche, ale mają miękką ściankę boczną, są dzięki temu komfortowe, ale w szybkich zakrętach, dość mocno się uginają i dość szybko się zużywają.
Hankook VentusPrime - bardzo
@wycz: OP ma felgi 16 cali a polecasz mu opony na felgi 17? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD To od razu poleć mu jeszcze felgi bo wydaje mi się, że opon 17 nie założy na felgi 16 XD