Wpis z mikrobloga

@Radus:
wiem, rozumiem co to jest miąższość, u nas sprawę nadrabiają bory dolnośląskie, tucholskie czy białowieska
Jednak albo coś się zmieniło odkąd kończyłem szkołę średnią albo moje wyobrażenia o Europie były zafałszowane

Norwegia - rozumiem fiordy
ale
Dania - gdzie tam większe lasy?
Szwecja, Finlandia - czyżby wyrąbane i została głównie tundra?
Rosja ? - pas podbiegunowy i okołobiegunowy tak zaburzają staty?
  • Odpowiedz
@alwykop: Ale nic nie wniosłeś tą rozmową. Ja dobrze wiem co sadzicie bo często chodzę po lasach i widzę! jeśli uważasz że POLSKA nie miała w większości lasu liściastego to proponuje wrócić do szkoły. Leśnictwo to taka komuna jak i Poczta wam tam tylko do dupy pchano. Domy za pół darmo, rozjazdy , awanse i nagrody:) a ścieżki w lesie są tak zniszczone przez te wasze pod firmy które tam wycinają.
  • Odpowiedz
@a__o: bo te mapy dotyczą kompletnie czego innego, ale należy patrzeć na obydwie aby ocenić jak dużo jest lasów.

W skróce wpis op - ile % powierzchni kraju to lasu
moja mapa mocno mocno upraszczając - ile drzew jest w tym % lasów.

Tak jak podlinkował @xp17
Hiszpania ma więcej powierzchniowo lasów niż Polska (37 vs 29%), ale Hiszpański las wygląda w ten sposób
https://www.google.com/maps/@39.143245,-7.513606,717m/data=!3m1!1e3?shorturl=1
Polska 269 m^3/ha vs Hiszpańskie 66
  • Odpowiedz
@S__a69: Lesistość kraju została zwiększona z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 proc. obecnie (według danych Głównego Urzędu Statystycznego z grudnia 2018 r.). Podstawą prac zalesieniowych jest „Krajowy program zwiększania lesistości”, zakładający wzrost lesistości do 30 proc.
  • Odpowiedz
@przystan-na-wyspie: wszędzie, zobacz sobie na mapach ile jest zakładanych dzisiaj rębni gniazdowych gdzie sadzi się głównie dęby i buki. Monokulturowy, sosnowy charakter polskich lasów to wina wycinki lasów podczas zaborów i wojen. W czasach PRLu chciano jak najszybciej odbudować polskie lasy i sadzono sosnę.
  • Odpowiedz
"Ogółem oficjalna lesistość Polski wzrosła z 29 do 29,6 proc., ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod teledetekcji ujawniono, że ewidencja nie obejmuje nawet 800 tys. ha faktycznych lasów. Okazuje się więc, że rzeczywista lesistość naszego kraju może sięgać 32 proc".
  • Odpowiedz