Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie są najlepsze ścieżki rozwoju w finansach w Polsce? Bo jak tak patrze to 99% korporacji to typowe SSC i jesteśmy murzynami/hindusami Europy.

I odnosze wrażenie, że w Polsce ludzie którzy pracują w korpo to chyba nie rozumieją, że za 10-25 lat tej pracy nie będą mieli, bo zastąpią nas albo roboty(automatyzacja klepania w excele) albo hindusi.

Od najgorszych opcji do najlepszych?

BPO/SSC(Capgemini, SDC Katowice, Eurofins)<Audyt w big4<Banki(ubs, credit suisse, bny)<????

Ktoś zna na tyle „rynek” że jest wstanie zrobić taki ranking w oparciu o przykładowe firmy z tego obszaru?

#korposwiat #korpo #big4 #wroclaw #katowice #krakow #warszawa #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60349227457f0a000b19f5c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: jak obserwuję profile na LinkedIn / kariery znajomych to lepiej unikać typowych SSC/BPO bo to najczęściej mało ambitna klepania bez większych perspektyw. IMO lepiej celować w coś ambitniejszego - banki / firmy doradcze, konsultingowe (niekoniecznie te największe) / fintechy etc. W tym są lepsze perspektywy rozwoju i złapania dobrego stanowiska.
ZepsutaTowarzyszka: > Z junior accountanta na senior XDDD nazwa sie tylko zmienia, ale was tam oszukuja
tak bardzo to. ja po niespełna roku bardziej ogarniam niż tzw. seniorzy, którzy są nimi bo przepracowali X lat w tej firmie. mimo że jestem lepszy, to o lepszej kasie nie mam co marzyć póki nie dostanę tego Starszego Specjalisty ds. Wypełniania Excela.
@vhxw: hindusi może nas nie wygryzą, ale centrale przeniosą to na
OstraMaciora: @vhxw: hindusi juz dawno by nas wyparli gdyby nie czlonkostwo w UE XD w przyplywie szczerosci kiedys menago w moim korpo SSC powiedział, ze pewne projekty oddział w wawie dostaje tylko dlatego, że takie są wymagania prawne wobec danych jakie są przetwarzane - musza być przetwarzane na terenie UE xD Gdyby tylko Ukraina była bardziej ogarnieta i weszla do UE to wiekszosc tych korpow od razu by sie tam