Wpis z mikrobloga

Siostra zakazała zapłakanemu synowi ściągania na teście i dostał jedynkę. Kto ma tu rację?

Mirki napisał do mnie rodzony siostrzeniec. Uczeń 5 klasy, który z komputerem robi rzeczy wybitne, żeby nie powiedzieć wyjątkowe. W przyszłości chce zostać programistą. Niestety, jego marzenia pokrzyżowała siostra, która wróciła wcześniej z pracy. Widząc, że młody sprawdza odpowiedzi w google (co robią programiści), kazała zamknąć mu przeglądarkę i robić z głowy. Dostał ochrzan. Siostra chciała sprawę zgłosić do nauczyciela a on do dyrektora placówki. Dyrektor z kolei do ministra szkolnictwa niższego.

Zastanawiam się jednak kto miał tutaj rację. Siostrzeniec, który skrupulatnie szuka informacji i robi to efektywnie bo tamten rok skończył z 5.1, czy siostra, która broni korzystania mu z google co czynią programiści,czyli przyszli koledzy mojego siostrzeńca.

Pytam ponieważ jestem jego matką chrzestną a sama niespełnioną programistką i inżynierem budowy maszyn jak i prawa.

#pytanie #rodzicielstwo #rodzice #szkola #pytanie #programowanie
jmuhha - Siostra zakazała zapłakanemu synowi ściągania na teście i dostał jedynkę. Kt...

źródło: comment_161402105375f2aLT2lrAMg2ByamWw61.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem rację ma

  • siostrzeniec 64.3% (63)
  • siostra 35.7% (35)

Oddanych głosów: 98

  • 10
@jmuhha: W niektórych firmach tak, bo seniorzy nie mają pojęcia o nowocześniejszych rozwiązaniach. Czasem junior potrafi być bardziej z przodu niż senior, a to rodzi pewien problem w postaci tego, że senior zna zajebiście podstawy i chce, aby junior też je znał, gdy okazuje się, że jednak junior podstaw nie zna super, ale zna nowsze rozwiązania, a co więcej te podstawy już się tak nie przydają w tych czasach.