Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2488
Cześć Mirki. Od niedawna wraz z moim kolegą zajęliśmy się budowaniem kamperów z busów, których dotychczasowe przeznaczenie było zgoła inne. Przykładowo woziły 1500kg betonu na podejrzane remonty, lub po prostu woziły ludzi w hurtowych ilościach. Kolega ma za sobą jeden duży projekt (citroen jumper transportowy w największej budzie). Projekt na tyle udany, że wiele osób zaczęło pisać czy nie chciałby stworzyć czegoś podobnego dla nich. Aktualnie zaczęliśmy jeden projekt z Renault Traffic i na dniach zaczynamy VW T5 Caravelle. Czyli będziemy robić dwa naraz. Jako że jestem aktywnym użytkownikiem wykopu stwierdziłem, że zapytam czy nie chcecie może śledzić na bieżąco postępu prac itp.? W przeciwieństwie do pewnego Mercedesa który nie chce się zepsuć, tu powinno być więcej akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak będą chętni to założę tag i będę wrzucał regularne postępy. Jak masz to w dupie to proszę chociaż o pulsowanie żeby inni zobaczyli. Na zachętę kilka fotek wspomnianego jumpera. Peace!
#motoryzacja #budujzwykopem #budownictwo #kamper #camper #camping #zrobtosam
Pobierz
źródło: comment_16139959010SnzzU4tZBghOWVB7wfpeS.jpg
  • 162
@yeloneck: Oczywiście ze przy usłudze kładzenia płytek pytasz sie ile zapłacisz za same płytki a ile za robociznę. Zawsze mozesz sobie kupić tańsze plytki i dostarczyć na miejsce wykonywania pracy a płytkarzowi zapłacić za samą robiciznę jeśli zawołal jakąś chorą cene za materiał.

Pytanie "ile kosztowało to co wrzucasz" nie jest wcale proste... Wyobraź sobie że jesteś takim domowym majstrem, ktory sobie wymyślił że bedzie zarabiał na przebudowie kamperów. Pochwaliłeś sie
pytasz sie ile zapłacisz za same płytki a ile za robociznę


@Juszczyl: płytki raczej sam wybierasz, więc wiesz ile zapłacisz za płytki.

że nagle klient zacznie sie burzyć ze przecież miało być 50 a nie 65


@Juszczyl: tylko tutaj było proste pytanie - ile za taką robotę jak na fotce.
@yeloneck: Różnie bywa, czasami majstrowie sie bawia w handlowców i próbują podbijać cene za material.

Potencjalny klient nie bedzie pamietal przy uzgadnianiu ceny, że na wykopie bylo napisane "cena za zabudowę na fotce". Będzie pamiętał kwotę 50tysi.

Dla zaspokojenia Twojej ciekawości mój kamper jako blaszak Fiat Ducato Maxi 2011r, 2,3L, 120KM, klima, tempomat, elektryczne szyby i lusterka i 400tyś. przebiegu kosztowal 25tyś PLN. Materiał przy małym kombinowaniu i wymyślaniu tańszych rozwiązań
Pobierz
źródło: comment_1614073962W3tAJfMUQvUC6HTwWi1Mhu.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: Jakie używane busy wymagają statystycznie najmniej wkładu własnego w mechanikę by tym dalej bezpiecznie i bezawaryjnie jeździć? Nie myślę o kamperze, a o czymś do wożenia sprzętu na działkę, budowę etc.

@Xaveri: To pytanie do mechanika samochodowego bardziej niż do nas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Juszczyl: @yeloneck: robocizna za takiego Jumpera to jakieś 20k, tyle że to już jest praktycznie najbardziej skomplikowany i czasochłonny projekt. Pewnie z czasem na każdy model będziemy mieć coraz więcej patentów i będzie można ograniczać czas pracy (koszty). Prosty projekt to połowa podanej wyżej sumy