Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2488
Cześć Mirki. Od niedawna wraz z moim kolegą zajęliśmy się budowaniem kamperów z busów, których dotychczasowe przeznaczenie było zgoła inne. Przykładowo woziły 1500kg betonu na podejrzane remonty, lub po prostu woziły ludzi w hurtowych ilościach. Kolega ma za sobą jeden duży projekt (citroen jumper transportowy w największej budzie). Projekt na tyle udany, że wiele osób zaczęło pisać czy nie chciałby stworzyć czegoś podobnego dla nich. Aktualnie zaczęliśmy jeden projekt z Renault Traffic i na dniach zaczynamy VW T5 Caravelle. Czyli będziemy robić dwa naraz. Jako że jestem aktywnym użytkownikiem wykopu stwierdziłem, że zapytam czy nie chcecie może śledzić na bieżąco postępu prac itp.? W przeciwieństwie do pewnego Mercedesa który nie chce się zepsuć, tu powinno być więcej akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak będą chętni to założę tag i będę wrzucał regularne postępy. Jak masz to w dupie to proszę chociaż o pulsowanie żeby inni zobaczyli. Na zachętę kilka fotek wspomnianego jumpera. Peace!
#motoryzacja #budujzwykopem #budownictwo #kamper #camper #camping #zrobtosam
Pobierz
źródło: comment_16139959010SnzzU4tZBghOWVB7wfpeS.jpg
  • 162
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: ale ja nie chce spać w hotelach, wolę mieć osobówkę którą bez problemu wjeżdżam do miasta (bus z dieslem w centrum miasta to może być czasem problem ale nie wiem), na autostradzie cisne ile zechce bez zakładania sluchawek ochronnych, jak podróż autem da mi w kość to w 25 minut znajduję coś spoko na bookingu i mam raz na dwa dni prysznic i wygodne łóżko. To po prostu dla specyficznych
@ejkejej:

1. Ile lat taki samochód pojeździ, zanim trzeba będzie złomować?
2. 25k + 45k + robocizna - nie bardziej się w tej cenie kupić coś fabrycznego?

BTW, też jestem z Krakowa i trochę się interesowałem tematem, ale odpuściłem, kiedy zobaczyłem ile to kosztuje i że wcale nie tak prosto to sobie zrobić :).
@Felonious_Gru: ale chłop nie pisze przecież o nowym. Prawda jest taka że przy covidzie ceny kamperów #!$%@?ło w górę . przy starych heblach nawet o 100%. Jak dawniej pierwsze kwadratowe dukata chodziły po 10-15k to teraz po 30k stoją.Ja pare lat temu merca nie moglem sprzedać za 50tyś zł a teraz podobne widziałem po 70-80tyś i ludzie się o nie pytają( ͡º ͜ʖ͡º)a mineło jakieś 6lat
zapytam czy nie chcecie może śledzić na bieżąco postępu prac itp.?

Kurde, Miras, jeśli chcesz, żeby setki Januszy, co to się na wszystkim znają, na bieżąco #!$%@?ły z góry na dół każdy twój projekt, i jeszcze zazdrościły, jakie to masz złote sztućce, to się nie krępuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam z mojej strony chętnie poczytam.
@MiKuna: No ekoświry akurat dobrze, że to robią. W dobrym kierunku idzie motoryzacja jak się oglądam dookoła. Natomiast jest jeszcze jedna rzecz - prawo. Jeśli będzie taki boom na kampery, to niedługo się zmieni u nas tak jak na zachodzie i nie będzie już nocowania gdzie się chce.
@bylem_bordo blacharkę podwozie należy zwyczajnie oglądać jak widzisz ze coś gdzieś wychodzi to robisz zaprawkę. Jedziesz na przegląd czy do mechanika wejdź pod auto i zobacz jak wygląda pod spodem. Wszytko zależy od auta i sposobu jego użytkowania.
@bylem_bordo: u nas w firmie jest kilka busów z przebiegiem 600k+ i się trzymają. Różnica z kamperem jest taka, że u nas są plandeki z zabudową międzynarodową, które wożą towary po europie, lekko nie mają. Ogólnie "jak dbasz tak masz"