Wpis z mikrobloga

no tak jak ktos woli dostawac bezposrednio cala pensje na swoje konto


@flumpy_bread: I to pokazuje tylko jak nikłe masz pojęcie o temacie o którym się wypowiadasz. Wypłacając pieniądze z PPK dostajesz swoją część i część pracodawcy pomniejszoną o 30%. Innymi słowy - zachowujesz swoje pieniądze i zyskujesz pieniądze które w normalnych okolicznościach zachowuje pracodawca, a które możesz mieć.

albo po prostu #!$%@? nie ma ochoty kombinowac by dostac dodatek do
Uwzględniliście w tych błyskotliwych wyliczeniach o ile mniejsze będą wasze kolejne podwyżki, czy tak zachłysnęliście się tymi dodatkowymi 30zł co miesiąc?


@luke3: Podwyżki pensji w ogóle nie musi być. A znasz kogoś komu po rezygnacji z PPK szef podwyższył pensję o to co by odprowadzał z własnej kieszeni na pracownika? Bo ja nie. Rachunek jest prosty:

Rezygnując z PPK zachowujesz to co byś wpłacał do PPK.
Zostając w PPK i wybierając
@ATAT-2: wg tego co piszą wyżej przy wypłacie 5k można, wypłacając co miesiąc, wyciągnąć z PPK kilka stówek w ciągu roku:
5000zł x 2% = 100zł,
5000zł x 1,5% = 75zł.
Kiedy wypłacasz przed 60 r.ż. odpadają opłaty powitalne i roczna oraz kwoty są pomniejszane źródło.

100zł x 81% + 75zł x 70% x 81% = 123,53zł
123,53zł - 100zł = 23,53zł

23,53zł x 12 = 282,36zł w ciągu roku
Hm w sumie faktycznie, chyba, że coś nie policzyłem


@slawomer:
1. Błędnie doliczyłeś podatek 19%, który płacimy tylko i wyłącznie od zysku wypracowanewgo przez fundusz.
2. Nie uwzględniłeś, że z pensji potrącany jest podatek od składki pracodawcy.

Miesięczne wyliczenie dla pensji brutto 5000 zł:

Twoje konto PPK:
+wpłata pracownika +100 zł
+ wpłata pracodawcy +75 zł

Twoja pensja:
- wpłata pracownika -100 zł
- podatek od wpłaty pracodawcy -13 zł

Zlecenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@luke3: Ja mam zagwarantowane podwyżki co rok, a firma traktuje ppk jako kolejny podatek I gorliwie płaci, więc nic na tym nie tracę, a zyskuję. Nie każdy pracuje w januszeksie, w którym boss mówi "wpisujesz się albo utnę ci premię uznaniową". ()
@luke3: Mało wiedziałem pisząc zapytanie o PPK 3 godziny temu, ale patrząc na powyższy wywód, śmiało mogę stwierdzić, że rozumiem jak to działa dużo lepiej od Ciebie xD
Poczytaj raz jeszcze a czym to polega.
Jakbyś nie był upośledzony to ja nie piszę o wierzę w PPK jako filaru emerytalnego tylko o to, że wypłacając środki na bieżąco zyskujesz. To jest czysta matematyka a nie wróżenie z fusów corobisz ty.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: jakbys nie byl uposledzony to bys zrozumial, ze sa ludzie, ktorym te kilkaset zl w skali roku nie robi roznicy na tyle zeby wybierac to ponad nieodporowadzanie skladek od pensji jaka otrzymuja na konto, bo
Załóżmy, że mamy pracodawcę, który co roku podnosi pensje o 5% każdemu pracownikowi jeśli część z nich przystąpi do ppk to po co im podnosic, dostali 1% na własne życzenie to standardowa podwyżka spada do 4.

Na pewno tego nie zauważą, a będą się cieszyć, że mogą wypłacać i "być do przodu"


@luke3: Załóżmy, że w twoim zakładzie pracy wszyscy wypłacają z PPK bo umieją liczyć i wyliczyli, że tylko na
@mjjm: Ok dzięki, czyli nie 282,36zł rocznie a ok. 474zł. To faktycznie kurde w sumie spoko.
A to takie pytanie poboczne, w jaki sposób ma się dostęp do konta PPK? Przez jakieś ZUS PUE czy coś takiego?
nie piszę o wierzę w PPK jako filaru emerytalnego tylko o to, że wypłacając środki na bieżąco zyskujesz. To jest czysta matematyka a nie wróżenie z fusów corobisz ty.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: xD to powodzenia z wyplacaniem jak pis w piatek przeglosuje, ze o 24 srodki sa znacjonalizowane, #!$%@? sie w transferowanie pieniedzy z jednego konta na drugie byle zarobic 40zl miesiecznie, top kek