Wpis z mikrobloga

Ktoś zagłębiał lepiej temat PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe)?
Żona dostała propozycję do przystąpienia, ale z opisu brzmi to jak kolejny 'genialny' plan państwa na branie pieniędzy o pracownika. Myle się?

#ekonomia #polska #pieniadze #praca
  • 277
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PPK


@ATAT-2: PPK kontroluje rzad, niech firma ogarnie PPE. Jak jakis procent pracownikow zgodzi sie na ppe to firma moze wdrozyc i teraz pozostali albo sa w ppe albo nie, ppk w takiej firmie nie istnieje. PPE jest kompletnie prywatne i po zakonczeniu pracy mozesz to po prostu wyplacic placac podatki i zus (zawsze, nawet jak masz juz limit) od tej kwoty.
  • Odpowiedz
no tak, przepraszam, to rzeczywiscie wiele wnosi do sprawy, teraz juz jest dla mnie jasne xD

Znaczenie ma, ze ani zlotowki tam nie wplacilem i nie zamierzam.


@93michu93: Przecież to PRACODAWCA wpłaca twoje 1,5% ZA CIEBIE. Jeśli ich nie wybierasz to właśnie tracisz SWOJĄ kasę. Jeśli zrezygnowałeś z PPK a pracodawca nie podniósł ci pensji o te 1,5% to znaczy, że de facto te pieniądze zostają u niego w kieszeni. Koniec końców tracisz miesięcznie parę dych a w skali roku kilka stów w stosunku do tego co możesz zyskać. Jeśli nie wybierasz pieniędzy które ci się należą a jednocześnie nie dostałeś o ten procent podwyżki to znaczy, że tracisz SWOJE pieniądze.

Ciekawi mnie czy pracodawca przy podwyzkach nie wezmie pod uwage tego jednego procenta, ktore musi co
  • Odpowiedz
@Rokacy: xD, uposledzony bo ktos woli miec miesiecznie kilka stow wiecej niz potem odwalac fikolki z wyplacaniem i kombinowaniem z funduszem emerytalnym, ktory moze jedna decyzja rzadu stracic cala swoja uzbierana kwote? uposledzeniem predzej nalezy nazwac wiare w stabilnosc takiego systemu zaleznego od decyzji karakana
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: xD, no tak jak ktos woli dostawac bezposrednio cala pensje na swoje konto, bo przykladowo nie wiaze przyszlosci z obecnym pracodawca, albo po prostu k---a nie ma ochoty kombinowac by dostac dodatek do pensji po wyplacie zgromadzonych srodkow w wysokosci 30zl za kazdy miesiac bo bardziej cenia sobie te pieniadze w calosci na koncie.
moze zacznij czasem bardziej wazyc slowa, bo wyzywanie od uposledzonych kogos bo nie robi fikolkow
  • Odpowiedz
@luke3: Nie da się tego uwzględnić. Mnie wpisanie do PPK nie zmniejszyło pensji, więc zarabiałem tyle samo co bez PPK. Poza tym zgodnie z tą logiką to wsyzstko zmniejsza podwyżki, owocowe czwartki, pakiet medyczny, multisporty itd

Poźniej wychodzi na jaw, że ci prawnicy co z tych śmieci nie korzystają i tak zarabiają tyle samo co ci którzy korzystają xD Przecież dla korpo takie wydatki to są grosze. Prędziej takie wałki
  • Odpowiedz