Wpis z mikrobloga

#pc
#csgo

siema, używam od 2 lat do cska myszki logitecha g102. W czym myszka za 500 zł będzie się od nie różniła i czy faktycznie na poziomie globala można odczuć różnice na myszce
  • 11
@pawelkomar: Za 500 to może lekka przesada, albo już dla naprawdę osób, które grają w to profesjonalnie. Od siebie mogę powiedzieć tyle. Posiadałem Sensei Raw, zowie fk2, teraz mam Logitecha g305 z tego względu, że chciałem mieć bezprzewodową, bo odkąd pamiętam, to w wersji CSGO kabel mnie po prostu #!$%@?ł podczas gry i sprawa z myszkami wygląda zazwyczaj tak, że im droższe, tym posiadają a to lepszy sensor, a to mają
@okradzione: Też zaczynałem grę w cs'a z myszką za grosze, która była w zestawie z klawiatura. Całość chyba 50 PLN. Wtedy grałem max na kałachu. Pamiętam, że po przesiadce na g102 był gigantyczny boost skilla. Ta myszka wydaje mi się bardzo dokłada i solidna stąd wzięło się w mojej głowie pytanie czy myszka za 500 zł może być w czymś jeszcze lepsza, na tyle żeby to realnie odczuć
@pawelkomar: Jakbym trzymał w ręce myche za 100zł, to bym ci powiedział, czy jest różnica, ale nie miałem możliwości porównania, to ciężko coś napisać. Póki ci się na niej dobrze gra, nic się nie zepsuło, to bym się wstrzymał, a jak chcesz zmienić, a cię to gryzie i masz fundusze, to zamawiaj.
@pawelkomar: miałem wcześniej g102 i g305, teraz mam Cooler Master MM711 - może to nie myszka za 500 złotych, ale ponad 200 kosztowała - i powiem ci że różnica to głównie waga i kształt, nieco lepsza jakość materiałów w MM711, a także przyjemniejszy klik. Aha w MM711 jest dużo lepszy kabel, serio jest tak lekki i miękki że bez problemu przerzuciłem się z wireless z powrotem na kabel.
@pawelkomar: nie bedzie roznicy wartej 400zl, tym bardziej jak nie zarabiasz grajac w gry, logitech 102/203 ma bardzo dobry sensor Mercury, na reddit x lat temu czytalem porownania z wtedy bodajze 40x wersja myszki logitecha przez 'pro' graczy i sensor na niskich dpi zachowywal sie wg nich tak samo. Jak chcesz zamieniac, to jakies g502 hero, wiecej programowalnych przyciskow, zmiana wagi, materialy, nowszy sensor itp. Kosztuje ok 200 w kablu, drozej
@pawelkomar: Tak naprawdę, to w myszkach markowych jest układ optyczny który pozwoli Ci na granie na najwyższym poziomie. Każdy pro ma topową myszkę danej marki przez marketing.

Najważniejsze jest to żeby dobrać odpowiedni kształt myszki, żebyś nie musiał się skupiać na tym, że musisz ją trzymać, ma ona po prostu leżeć idealnie w dłoni i wtedy skupiasz się tylko na kropieniu hedów :)