Wpis z mikrobloga

@Migajaca_dioda ale w sumie co tu jest nieprawdą? Jak ktoś ma uprawnienia na tira to zarabia stosunkowo dobrze, jak na polskie warunki. Ekipy remontowe to samo. Można w krótkim czasie dużo oszczędzić i się wyprowadzić. Ja wiem, że memcen to szur itd. no ale tutaj nie ma się do czego dowalić. Jak chcesz się szybko usamodzielnić to się wyucz dobrze płatnego zawodu, nie ma innej drogi xD oprócz dostania hajsu od rodziców
@S7-1500 co xD właśnie dlatego to się nazywa "najniższa krajowa". A to, że nie każdy może to prawda, ale co z tego? Czy to znaczy, że tym co mogą trzeba obniżać standard życia, bo na Podlasiu jakieś biedaki sobie narobiły dzieciorów i teraz te dzieciory pracują w fabryce azbestu?
@kogut_20: nie mówiłem nigdzie o obniżaniu standardu życia zamożniejszym. To z tego że jak tym z dołu będzie coraz gorzej to w końcu wezmą widły i pójdą bo majątki zamożniejszych, kapujesz?
@S7-1500: W jakimś % się z Tobą zgadzam, bo mnie również irytuje wiele np. to, ile kosztuje mieszkanie, czy nawet chleb w sklepie. Niemniej nigdy system tego nie naprawi, bo nie można sobie pozwolić na to, żeby centralnie sterować i narzucać np. wysokość ceny mieszkań. Można budować socjalnie dla tych, którzy rzeczywiście mają w życiu trudniej, ale zauważ, że na takich osiedlach z reguły nie ma poszanowania własności (w tym przede
@S7-1500: nie pójdą, bo będą musieli pracować najpierw 10 godzin zamiast 8, a potem 12 zamiast 10, żeby się utrzymać. Nie będzie czasu na protesty. I jak zawsze motłoch pójdzie po majątek klasy średniej, a nie grabić koncerny.

nie mówiłem nigdzie o obniżaniu standardu życia zamożniejszym


ty nie, ale hasło "mieszkanie prawem, nie towarem" otwarcie o tym mówi. ja czerpię zyski z wynajmu swoich mieszkań, a lewica jak zawsze chce mi
@Mr_Gie: zgadzam się, też jestem za nagradzaniem ludzi pracowitych. Mimo wszystko nie możemy sprowadzać tego do 2 skrajności - ludzi ponadprzeciętnych którym się chce, rozwijają się i nierobów. Jest mnóstwo osób które nie mają predyspozycji do rozwoju, za to harują ciężko i nie mają wspolmiernych zarobków. Dalej jest pełno mało płatnej pracy którą ktoś musi robić, nie każdy zostanie programistą czy majstrem na bufowie. Dlatego samo twierdzenie Mentzena że w patologicznym
@S7-1500: Zauważ pewien paradoks - wspominasz wiele rzeczy takich jak radzenie sobie z systemem, upraszczanie podatków etc., a to de facto coś co głosi Mentzen i właśnie konfederacja. Oczywiście ja się zgadzam, że tak powinno się działać i żałuję, że nikt tego nie realizuje. Jednak o tym kto wygrywa wybory decyduje wspomniana przeze mnie większość, a większość to idioci. Z badań wynika, że spory % społeczeństwa nie odróżnia płacy brutto od
@S7-1500: z tymi i z tymi. Wyobraź sobie, że staram się omijać wszelkie koncernowe wyroby, poczynając od fast foodów, kończąc na korzystaniu z mediów społeczenościowych. A z biedniejszymi nie wspierając ich materialnie.
@Mr_Gie: nie zrozum mnie źle, nie jestem wyborcą lewicy i wykluczone bym oddał na nią głos, moje sympatię leżą raczej w okolicach Mentzena. Ale zamykanie się całkowicie na ich postulaty i takie posty pod publiczkę nie podobają mi się, bo nie wnoszą nic dobrego tylko utwierdzają polaryzację. Mógł w zamian podać swój pomysł na rozwiązanie tego problemu zamiast robić głupie ataki.