Wpis z mikrobloga

socjalista ktory urodzil sie w Danii i wystarczajaco napatrzyl sie na sprawnie dzialajacy dunski system socjaldemokratyczny.


@Walenciakowa: a jeszcze dodam, uciekli do Danii przed tym strasznym socjalizmem, ktory w Polsce panowal, z centralnym planowaniem, totalna nacjonalizacja przemyslu, gdzie panstwo bylo najwiekszym pracodawca i zapenialo wszelkie swiadczenia spoleczne jakie mozna sobie wymyslic, dziwne ze sie nie podobalo bo to wlasnie ma partia razem w swoim programie
  • Odpowiedz
Przeszedłem z palcem w dupie zajebiste polskie studia z kiepską kadrą i szczerze powiedziawszy tylko debil zgodzi się na doktorat z żałosnym stypendium, a później pracę na uczelni za astronomiczną kasę, którą może zarabiać pani z biedronki xD


@prnppp: Przyznam, że szkoda mi nawet strzępić ryja jak widzę takie typowe pieprzenie o tym, że na uczelni zarabia się mniej niż w Biedronce. Sprawdź sobie ile dostaje się od chociażby Szkoły
  • Odpowiedz
Sprawdź sobie ile dostaje się od chociażby Szkoły Doktorów na PW (4200 zł, od których nie ma podatku dochodowego)


@szybki_lolo: nie chce mi sie sprawdzac czy tak jest faktycznie, ale ladna manipulacja - 1 rok to jest troche ponad 2 tys na reke, 3k czyli ustawowe 67% wynagrodzenia profesora nabywa sie na 3 roku.
co wiecej szkola doktorska powstala 2 lata temu, wiec swietny argument w kontekscie typa co pracowal
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek: jest roznica czy ktos uczestniczyl w zjazdach skrajnej lewicy z Marksem na koszulce i specjalnie zlagodzil przekaz aby nie odrzucal wyborcow centrowych, czy byl Pilsudskim, ktory w PPSie dzialal w XIX wieku, po czym juz jako marszalek odcial sie od socjalizmu i komunistow trzymal w Berezie bo byl swiadom ich zagrozenia dla Polski w swietle rosnacych ambicji Zwiazku Radzieckiego
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: Ustawowe jest 57% i nie ma ono żadnego związku z tą kwotą, która jest dostępna już od pierwszego roku, nie wiem co to ma być niby za manipulacja. Jeśli chcesz inne dane, to sprawdź sobie wysokość stypendia np. na PAN we Wrocławiu – 8 lat temu proponowano mi tam 3800 zł samego stypendium.

@prnppp: Doktorat mam dawno za sobą, w dodatku miałem szczęście zrobić go poza polskim
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek: z reszta porownywanie socjalizmu z poczatku XX wieku do sytuacji politycznej po II WS, po upadku PRLu, ty jestes normalny?

@szybki_lolo: gratuluje, ale PJWSTK to nie jest PAN, na gdanskich uczelniach w szkole doktorskiej startem jest 2tys na reke, w tym na polibudzie jednej z najlepszych w kraju
wlasnie widze, ze doktorat skonczyles dawno, bo takie sa stawki po reformie Gowina, to ze ktos sobie dorabia poza
  • Odpowiedz
Jak go zapytał o to Mazurek czy ten drugi w RMF to powiedział ze nie bedzie płacił więcej bo nie ma takiego prawa i bedzie to robił jak zmienią prawo


@oddalenie: Przecież to samo robi Korwin - bierze 500 zł na dziecko własnie dlatego bo może.
  • Odpowiedz
@pablosik: pracownikiem naukowym na pjwstk xd, to zajebisty sukces, specjalista od it to tez takie okreslenie zeby nie pokazac merytorycznie o co chodzi, z reszta jakby praca w it to byl jakis rocket science


@flumpy_bread: Zawsze możesz pokazać jak to się robi i zaimponować ludziom w każdym z tych jakże banalnych obszarów.
  • Odpowiedz
https://pg.edu.pl/dsn/stypendia-w-szkole-doktorskiej
Każda osoba przyjęta do szkoły doktorskiej, począwszy od 1 października 2019 r., otrzyma stypendium: na początku w wysokości 37% wynagrodzenia profesora (w 2019 r. podstawa ta wynosi 6.410 zł brutto), tj. 2.371,70 zł brutto (ok. 2.104,65 zł netto), a po ocenie śródokresowej – w wysokości 57% wynagrodzenia profesora, tj. 3.653,70 złotych brutto (ok. 3.242,29 zł netto), w sumie maksymalnie przez 4 lata.

@szybki_lolo: bardzo prosze, wraz ze zrodlem
  • Odpowiedz
@flumpy_bread:

@kasztanowcowiaczek: z reszta porownywanie socjalizmu z poczatku XX wieku do sytuacji politycznej po II WS, po upadku PRLu, ty jestes normalny?

?

jest roznica czy ktos uczestniczyl w zjazdach skrajnej lewicy z Marksem na koszulce i specjalnie zlagodzil przekaz aby nie odrzucal wyborcow centrowych, czy byl Pilsudskim, ktory w PPSie dzialal w XIX wieku, po czym juz jako marszalek odcial sie od socjalizmu i komunistow trzymal w Berezie bo byl swiadom ich zagrozenia dla Polski w swietle
  • Odpowiedz