Wpis z mikrobloga

@Reevo: Robię już kilka lat aplikacje Android+iOS (Qt, #flutter), jest duży popyt ale i duża konkurencja. Myślę nad wyspecjalizowaniem się w ekosystemie Apple. Aplikacje natywne iOS/MacOS/AppleWatch, consulting z obsługi AppStore itd..

Nie wiem tylko jak dotrzeć do klientów, bo nikt się z takimi projektami nie ogłasza. Ktoś to w ogóle outsourcuje?
@Reevo: szukaj po prostu ofert pracy i sie dogaduj co do kontraktu, czyste freelance to bullshit i utopia. My mielismy kiedys iosowca w projekcie i kontraktowal sie za wykonanie roboty a nie za ilosc godzin w projekcie. A to byla zwykla firma, po prostu sie tak dogadal.
@controll: Teraz właśnie robię jako taka mała agencja, od zlecenia do wdrożenia i rozliczenie za projekt. Tylko, że umiejętności podwykonawcy z nie pokrywają się z umiejętnościami pracownika i na rozmowach kwalifikacyjnych jest krucho.

Tak jak mówisz, czysty freelance to mało kasy i mnóstwo nerwów. W Polskich warunkach praktycznie niewykonalne.
w sensie nie czaje, ty kogos jeszcze zatrudniasz? Czy ze twoje umiejetnosci sa slabe? Jakby wszystko w dluzszej perspektywie jakby zyskuje gdy ogarniesz taka forme zlecen. Cos za cos..
@controll: Czasami zatrudniam, zależy od projektu. Zdarza się, że potrzebny jest jeszcze grafik, backendowiec, albo ktoś kto dobrze zna Androida. Ja zajmuje się kodem aplikacji (Qt/Flutter + iOS) i zarządzaniem, od zebrania wymagań do wdrożenia.

Nigdy nie pracowałem na etat, od 3 lat tak turlam firmę i na rozmowach kwalifikacyjnych krzywo na to patrzą (brak doświadczenia pracy w SCRUM, krucha znajomość CI, brak referencji itd..). Dlatego myślę że będę miał większe