Wpis z mikrobloga

Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje, pomóżcie.

niebieski - samochód jadący prosto prawym skrajnym pasem
czerwony - samochód zmieniający pas ze środkowego na pas prawy skrajny

zastanawia mnie znak ustąp pierwszeństwa na wjeździe na te ulicę

#prawojazdy #samochody #kierowcy
JjayPajek - Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje...

źródło: comment_1613661623RtJBKkbnnvXxypke3S3ht0.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo

  • niebieski 33.2% (315)
  • czerwony 66.8% (635)

Oddanych głosów: 950

  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
On tam jest na wypadek zasypania pasów przez śnieg.


@janekplaskacz: to samo powiesz o światłach nad skrzyżowaniem?


Znak ustąp nie daje prawa do przejeżdżania przez linię ciągłą.


tutaj pełna zgoda.

@OrzechowyDzem:
Lol, przecież oprócz swiatel są też zawsze znaki pionowe, a jak ich nie ma to prawa rączka.
@JjayPajek: Dajesz problem pod osąd publiczny, do tego zamieszczasz fotkę, która sporo przekłamuje (bo na niej wygląda to na pas rozbiegowy), a na końcu masz żal, że ludzie nie głosują po Twojej myśli. Powtórzę- nie każdy zna Twoje miasto. Jeśli trudno zaakceptować Ci fakt, że z pierwszym zdjęciem dałeś ciała, to następnym razem bardziej się przyłóż.
@JjayPajek: No właśnie sęk w tym, że na pierwszej fotce dla osoby postronnej zaznaczyłeś to tak jakby niebieski się od razu wpieprzał na pas czerwonego bez ustąpienia pierwszeństwa z pasa rozbiegowego. Nawet w zalinkowanym filmie jest o tym mowa (5:48). Stąd tyle głosów na czerwonego. Dopiero druga fotka wyjaśnia więcej, ale widzę ciężko Ci przyjąć do wiadomości, że sam wpis zrobiłeś kiepsko.
Warto czytać że zrozumieniem ¯\(ツ)/¯


@JjayPajek: Ano warto( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie dziw się tylu głosom na czerwonego. To w większości nie wynika z nieznajomości przepisów, tylko z tego, że większość to wzrokowcy i spojrzeli na obrazek. Między innymi ja( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sznycel: @JjayPajek: pan Marek nie mówi o jednym zagadnieniu które pojawia się w momencie gdy oba pojazdy chcą zmienić pas. Jeśli czerwony chce zjechać w prawo a niebieski chce wjechać na pas czerwonego to wg was niebieski wyprzedzi czerwonego z prawej strony, tak? Tak bo może to zrobić jeśli są dwa pasy ruchu w tym samym kierunku ale czy one rzeczywiście są w tym samym kierunku?

Nie dziwię się osobom