Wpis z mikrobloga

Mirki, jeden grzyb na drodze mnie k----ł i już sam nie wiem kto ma racje, pomóżcie.

niebieski - samochód jadący prosto prawym skrajnym pasem
czerwony - samochód zmieniający pas ze środkowego na pas prawy skrajny

zastanawia mnie znak ustąp pierwszeństwa na wjeździe na te ulicę

#prawojazdy #samochody #kierowcy
JjayPajek - Mirki, jeden grzyb na drodze mnie k----ł i już sam nie wiem kto ma racje,...

źródło: comment_1613661623RtJBKkbnnvXxypke3S3ht0.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo

  • niebieski 33.2% (315)
  • czerwony 66.8% (635)

Oddanych głosów: 950

  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JjayPajek: Myślę że sporo osób nie zauważyło drugiego zdjęcia. Ja zaznaczyłem że czerwony ma pierwszeństwo bo na pierwszym zdjęciu na telefonie nie zauważyłem że czerwony skręca w prawo. Myślałem że jedzie prosto a niebieski chce na lewy pas wjechać. Nie wierzę że ktoś kto ma prawko i widział tą strzałkę zagłosowałby że czerwony ma pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
Przeraża mnie wiedza ludzi, którzy zaznaczają pierwszeństwo niebieskiego. Ich zdaniem ktoś kto włącza się do ruchu ma pierwszeństwo ( _). Czyli ktoś jadący główna drogą powinien się zatrzymać, przepuścić niebieskiego żeby zjechać na prawy xD.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: @JjayPajek: Proszę, chociaż faktycznie nie jest identyczne: https://www.google.pl/maps/@54.5201558,18.5292905,3a,75y,339.34h,82.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_L3MUJTKREbjRfMzXelmGg!2e0!7i13312!8i6656 - w tym miejscu nieustąpnienie zmieniającemu pas skutkowało oblanym egzaminem (wiem, bo sam tu oblałem, odwoływałem się i d--a) i podobne, gdzie masz linię przerywaną z jednej strony, gdzie mój znajomy nie odpuścił, pasa nie zmieniał, a został uznany winnym kolizji (nie wiem, czy sąd, czy policja na miejscu, bo już jakiś czas temu to było a mi się
  • Odpowiedz
@QI-IQ:

w tym miejscu nieustąpnienie zmieniającemu pas skutkowało oblanym egzaminem


Co? To jakiś absurd. Linia przerywana zaczyna się daleko za skrzyżowaniem. Gdzie się odwoływałeś, masz wyrok sądu?
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Po prostu w wordzie, nie miałem wówczas świadomości, że powinienem iść do sądu, poza tym stówka z hakiem to nie był aż taki majątek, a zależało mi na szybkim podejściu do kolejnego egzaminu (po tygodniu miałem kolejny egzamin, w tym samym miejscu z innym egzaminatorem wpuściłem samochód zmieniający pas i bez żadnego komentarza jechaliśmy dalej, to podejście było pozytywne).
  • Odpowiedz