Wpis z mikrobloga

Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje, pomóżcie.

niebieski - samochód jadący prosto prawym skrajnym pasem
czerwony - samochód zmieniający pas ze środkowego na pas prawy skrajny

zastanawia mnie znak ustąp pierwszeństwa na wjeździe na te ulicę

#prawojazdy #samochody #kierowcy
JjayPajek - Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje...

źródło: comment_1613661623RtJBKkbnnvXxypke3S3ht0.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo

  • niebieski 33.2% (315)
  • czerwony 66.8% (635)

Oddanych głosów: 950

  • 70
  • Odpowiedz
@kiszczak:

Art. 22. ust. 4 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wskazuje, że kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
  • Odpowiedz
@kiszczak:

Oczywiście, że czerwony. A Ty byłeś który?


Bzdura. Czerwony zmienia pas już za skrzyżowaniem. Znak A-7 w sumie ma zastosowanie tylko gdy pasy linie są zasypane i ktoś miałby się pomylić i wjechać na środek drogi.
  • Odpowiedz
@bambadjan: To wygląda jak pas rozbiegowy. Dopiero druga fota wyjaśnia więcej.
@JjayPajek: @janekplaskacz: Opierałem się na pierwszym zdjęciu. Tam wygląda to jak pas rozbiegowy. Dodatkowo jest znak ustąp pierwszeństwa, który zawsze ma większą moc. Podany przepis dotyczy sytuacji, gdy nie ma oznakowania.
Tu nie będzie jasnego werdyktu, bo w zasadzie rozchodzi się o metry gdzie dokładnie czerwony zjechał na prawy pas.
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: skrzyżowanie tego typu jest w mieście obok mnie, jest to jedno z kilku ulubionych miejsc uwalnia kursantów - nie ustąpisz zmieniającemu pas = przesiadka i wracamy. Takie skrzyżowania są po to, żeby jadący główna drogą miał szansę zjechać np. na stację, która jest "pod koniec" wyjazdu.
  • Odpowiedz
@QI-IQ:

skrzyżowanie tego typu jest w mieście obok mnie


Na pewno z bezkolizyjnym wjazdem i linią ciągłą?
Pokaż street view.

Takie skrzyżowania są po to, żeby jadący główna drogą miał szansę zjechać np. na stację, która jest "pod koniec" wyjazdu.


Ale zmieniający pas nie ma pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
@cadcadcad:

a znak ustąp pierwszeństwa to niebieski ma dla beki


Znak ustąp nie daje prawa do przejeżdżania przez linię ciągłą. W miejscu zmiany pasa też już nie obowiązuje. On tam jest na wypadek zasypania pasów przez śnieg.
  • Odpowiedz
@JjayPajek: Czerwony ma pierwszeństwo. Nie rozumiem w czym tu problem? Co z tego, że ogólnie zmieniający pas ma pierwszeństwo skoro jest tu znak ustąp pierwszeństwa. Znaki pionowe mają priorytet.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@JjayPajek: oczywiście że niebieski ma pierwszenstwo, jedzie swoim pasem, to czerwony go zmienia i musi ustąpić, nie #!$%@?ć się. Znak jest po to żeby w razie zimy gdy zasypane są linie było wiadomo która droga jest droga z pierwszeństwem. Szokuje mnie ilość debilnych odpowiedzi na tak proste pytanie.
  • Odpowiedz