Wpis z mikrobloga

Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje, pomóżcie.

niebieski - samochód jadący prosto prawym skrajnym pasem
czerwony - samochód zmieniający pas ze środkowego na pas prawy skrajny

zastanawia mnie znak ustąp pierwszeństwa na wjeździe na te ulicę

#prawojazdy #samochody #kierowcy
JjayPajek - Mirki, jeden grzyb na drodze mnie #!$%@?ł i już sam nie wiem kto ma racje...

źródło: comment_1613661623RtJBKkbnnvXxypke3S3ht0.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo

  • niebieski 33.2% (315)
  • czerwony 66.8% (635)

Oddanych głosów: 950

  • 70
  • Odpowiedz
@JjayPajek: Ludzie nauczcie się korzystać z pasa rozbiegowego, na takim pasie jesteś podporządkowanym uczestnikiem ruchu i ustępujesz pojazdom jadącym drogą główną bez znaczenia czy one jadą prosto czy zjeżdżają z głównej. Są takie sytuacje że pas rozbiegowy płynnie przechodzi w zjazd z drogi głównej i przez swoją długość sprawia wrażenie że droga w tym miejscu jest trzypasmowa i błędnie uważamy że obowiązuje zasada jak przy zmianie pasa a tak nie jest.
  • Odpowiedz
@errorek95: pas po którym jedzie niebieski zmienia się w pas do skrętu w prawo, to nie jest pas rozbiegowy. Inna sprawa że takie połączenia istnieją też w miejscach gdzie tylko dwa pasy się mijają i nie ma wtedy warunków pozwalających na wyprzedzanie w obszarze zabudowanym.
  • Odpowiedz
@aarahon: No i co z tego, że skręca w prawo?
Na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu, a taka jest tutaj, jest zawsze dozwolone.

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym
  • Odpowiedz
@JjayPajek: dałem czerwony, bo zakładam, że prócz znaku A-7 jest tam jeszcze linia tzw krawędziowa/krawężnikowa. Jeśli tak, to tworzy to sporą zagwozdke dla policji i sądu. Jest takie jedno skrzyżowanie we Wrocławiu o podobnej budowie i oznakowaniu (Podwale/Dworcowa). Znak A7 jednak daje pewna wskazówkę, że ma sie jednak ustąpić
  • Odpowiedz
@PajonkPafnucy: @papaj_21_37: czytajcie ze zrozumieniem, to czerwony zmienia pas, niebieski jedzie swoim. Rozwiązanie: niebieski ma pierwszeństwo.

edit: wyżej dałem mapę całej jezdni TRZYPASMOWEJ, niema żadnego pasu rozbiegowego, poza tym nawet jak by był to CZERWONY zmienia pas, nie niebieski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JjayPajek: Ludzie nauczcie się korzystać z pasa rozbiegowego, na takim pasie jesteś podporządkowanym uczestnikiem ruchu i ustępujesz pojazdom jadącym drogą główną bez znaczenia czy one jadą prosto czy zjeżdżają z głównej. Są takie sytuacje że pas rozbiegowy płynnie przechodzi w zjazd z drogi głównej i przez swoją długość sprawia wrażenie że droga w tym miejscu jest trzypasmowa i błędnie uważamy że obowiązuje zasada jak przy zmianie pasa a tak nie jest.
  • Odpowiedz
@JjayPajek: czerwony jedzie drogą główną, pojazdy na drodze głównej zawsze mają pierwszeństwo, nawet zjeżdżając. To droga główna ma priorytet płynności ruchu, absurdalną była by sytuacja gdyby ruch na drodze głównej zwalniał bądź hamował bo trzeba ustąpić komuś gdy chcemy zjechać.
Chyba nie rozumiesz co to znaczy przepustowość, rozumiem że dla ciebie powinna być linia warunkowego zatrzymania żeby było czytelne ale mam nadzieję że ogarniesz poruszanie się po takich drogach i będziesz
  • Odpowiedz
@Gooma: niebieski ssie pałkę i może tylko ustępować, nie ma nic do gadania w tej sytuacji, chcesz to sobie twórz alternatywny świat mnie on nie dotyczy. Ja potrafię czytać znaki i organizację ruchu.
  • Odpowiedz
oczywiście że niebieski ma pierwszenstwo, jedzie swoim pasem, to czerwony go zmienia i musi ustąpić, nie #!$%@?ć się. Znak jest po to żeby w razie zimy gdy zasypane są linie było wiadomo która droga jest droga z pierwszeństwem. Szokuje mnie ilość debilnych odpowiedzi na tak proste pytanie.


@janekplaskacz: Tak, niebieski ma pierwszeństwo, ale nie chodzi tylko o linie zasypane śniegiem, głównym powodem jest następująca sytuacja: gdy jedzie samochód na pasie lewym
  • Odpowiedz
@esce:

Znak A-7 zmienia sytuację i samochód z pasa rozbiegowego musi ustąpić pierwszeństwa samochodowi na jezdni głównej.


No właśnie nie. Jedyny moment, gdyby tak mogło być to dokładne miejsce wlotu (analogiczne do przecięcia dróg na normalnym skrzyżowaniu). Już kawałek dalej kończy się skrzyżowanie i samochody poruszają się swoimi pasami. Wówczas pierwszeństwo ma ten, który jedzie swoim pasem.

Aby zapobiec takim pomysłom na interpretacje w niektórych krajach odchodzi się od stawiania znaków
  • Odpowiedz
@PajonkPafnucy: jeśli twierdzisz, że można zmienić pas po powierzchni wyłączonej z ruchu, po linii ciągłej i wymuszając w ten sposób pierwszeństwo na innych pojazdach (bo mają znak ustąpi pierwszeństwa przejazdu na wlocie) to jesteś zwykłym debilem i proszę Cię abyś oddał PR.
  • Odpowiedz
@JjayPajek: @Gooma: Panowie, nie mam ochoty kolejny tłumaczyć jak się zachowywać na takiej drodze, jeździcie jak tam sobie uważacie, byle bezpiecznie a w razie(tfu tfu) kolizji wyjaśnią wam to odpowiednie instytucje.
Trzymajcie się, szerokości
  • Odpowiedz
Znak ostrzega, aby kierowca znajdujący po prawej stronie nie wymusił pierwszeństwa na środkowym i lewym pasie. Czerwony przy zmianie pasa (na prawy) musi zachować ostrożność i „ustąpić” pierwszeństwa kierowcy nim jadącym.
  • Odpowiedz
@JjayPajek kliknelam że czerwony patrząc tylko na pierwsze zdjęcie, ale po drugim zdjeciu widać że jednak niebieski. Ten znak jest dlatego że się włącza z podporządkowanej ale jak juz jest na pasie to ma na nim pierwszeństwo. Masz tak praktycznie na kazdym wjeździe na autostradę. Niestety w ankiecie sie nie da cofnąć.
  • Odpowiedz
@Gooma: Dworak nie jest nieomylny, w wielu kwestiach jest zwyczajnie nieprofesjonalny a wiele sytuacji opisuje z pozycji ignoranta, dlatego dawno temu przestałem go oglądać. Program ma fajny dla kompletnych nieogarów drogowych a bardziej ogarnięci traktują go jak takiego Łukasza Budowlańca ruchu drogowego. Niby jest i coś pokazuje ale wiadomo że nie należy go uważać za wyrocznię a raczej jako ciekawostkę z elementami edukacji.
  • Odpowiedz