Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to jak ludzie otwarcie popierają system pozwoleń i rejestrację broni i równocześnie śmieją się i robią szum pod wykopaliskami o propozycjach regulacji broni w USA. Podczas gdy sami będą musieli grzecznie stać w kolejce do zdania broni pod komendą kiedy polskojęzyczny rząd nagle zmieni prawo i np. zakaże posiadania danego rodzaju broni/magazynku/amunicji itd. Bo każda jedna sztuka broni jest śledzona i ewidencjonowana w centralnym rejestrze do którego dostęp ma nawet zwykły policjant z drogówki

A wiadomym jest, że w chwilę po tym jak w p0lsce wydarzy się coś co skupi uwagę opinii publicznej na prywatną broń w sposób negatywny to p0lski rząd, czy to PISowski czy inny od razu weźmie się za zmianę prawa żeby zadowolić elektorat. A grupa posiadaczy broni jest za mała i zbyt rozbita politycznie żeby zmienić wyniki wyborów.

Według mnie broń pozwoleniowa jest bronią której tak naprawdę nie posiadamy tylko płacimy za okresowe użytkowanie. Bo w momencie zmiany prawa ją tracimy. Nie możemy jej zakopać, schować czy "zgubić" bez automatycznych konsekwencji prawnych.

#bron #bronpalna #broniarze #dostepdobronipalnej #gorzkiezale #takaprawda #wolnosc #liberalizm #zoltasila #libertarianizm #libertarianie #przemyslenia #rozkminy #panstwopolicyjne #rigcz #pozwolenienabron #polakicebulaki #polakirobaki #bekazpolakow
Pobierz wygolonylibek-97 - Śmieszy mnie to jak ludzie otwarcie popierają system pozwoleń i re...
źródło: comment_1613655112IuBH6bts7dFHah4j5fEQZ1.jpg
  • 22
@wygolony_libek-97: A ja absolutnie nie wiem co w tym śmiesznego. Całe szczęście że cywilizowany świat nie jest pod tym względem taki jak USA, lecz szkoda że w Europie i tak jest zbyt dużo broni.
Tylko idiota wierzy że dostęp do broni daje wolność.
@Xing77 no cóż ¯_(ツ)_/¯ "fanatyk dostępu do broni" kogoś kto na jej widok na żywo być może dostaje wstrętu i szybszego pulsu bynajmniej-nie-z-powodu-fun-factor - nie zrozumie

Ale wiesz...tacy ludzie też istnieją, mają swoich aktywistów, i linię ideową, i dostrzegają że w tymkraju przez dekady było dla ich sprawy żenująco mało zrozumienia ()