Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to jak ludzie otwarcie popierają system pozwoleń i rejestrację broni i równocześnie śmieją się i robią szum pod wykopaliskami o propozycjach regulacji broni w USA. Podczas gdy sami będą musieli grzecznie stać w kolejce do zdania broni pod komendą kiedy polskojęzyczny rząd nagle zmieni prawo i np. zakaże posiadania danego rodzaju broni/magazynku/amunicji itd. Bo każda jedna sztuka broni jest śledzona i ewidencjonowana w centralnym rejestrze do którego dostęp ma nawet zwykły policjant z drogówki

A wiadomym jest, że w chwilę po tym jak w p0lsce wydarzy się coś co skupi uwagę opinii publicznej na prywatną broń w sposób negatywny to p0lski rząd, czy to PISowski czy inny od razu weźmie się za zmianę prawa żeby zadowolić elektorat. A grupa posiadaczy broni jest za mała i zbyt rozbita politycznie żeby zmienić wyniki wyborów.

Według mnie broń pozwoleniowa jest bronią której tak naprawdę nie posiadamy tylko płacimy za okresowe użytkowanie. Bo w momencie zmiany prawa ją tracimy. Nie możemy jej zakopać, schować czy "zgubić" bez automatycznych konsekwencji prawnych.

#bron #bronpalna #broniarze #dostepdobronipalnej #gorzkiezale #takaprawda #wolnosc #liberalizm #zoltasila #libertarianizm #libertarianie #przemyslenia #rozkminy #panstwopolicyjne #rigcz #pozwolenienabron #polakicebulaki #polakirobaki #bekazpolakow
Pobierz wygolonylibek-97 - Śmieszy mnie to jak ludzie otwarcie popierają system pozwoleń i re...
źródło: comment_1613655112IuBH6bts7dFHah4j5fEQZ1.jpg
  • 22
@wygolony_libek-97: Moim zdaniem obecny system posiadania broni jest jak obecna demokracja - ma wiele wad, ale w obecnej sytuacji nie ma szans na lepszy system. Kwestii broni na pozwolenie nie zluzują bo wystarczy, że media postraszą, że ci ludzie to chcą (tylko i wyłącznie) powszechnego dostępu, zagrają kartą strzelanin w USA czy o broni na czarnym rynku, itp. a typowy zjadacz chleba przytaknie przy urnie.
@RM_PL: akurat obecna demokracja ma już praktycznie same wady, zalety zostały dawno ogarnięte przez demagogów i dyktatorków. Obecna sytuacja będzie się tylko pogarszać najpewniej bo niestety ludzie są w swej masie za głupi i nieporadni aby stworzyć coś lepszego zanim stary bałagan zwali im się na głowę.

Ale na szczęście jest pewna ciekawa moim zdaniem alternatywa (σ ͜ʖσ)https://www.wykop.pl/link/5885133/ruch-merytokracja-czyli-trzecia-droga-miedzy-populizmem-a-despotyzmem/
@RM_PL: poza tym w merytokracji także i media poza politykami byłyby niejako zmuszone do tego, żeby zamiast tanich gierek na emocjach i robienia jednostronnego przekazu dać też miejsce na kontrargumenty i objaśnienie czemu takie straszenie jest nieadekwatne pod każdym względem.

Bo w tym systemie liczyłaby się nie masa i ilość lecz bardziej jakość. Więc robienie populistycznych kanalizujących przekaz masówek nie miałoby takiego przełożenia na sukcesy wyborcze jak w dupokracji. Gdzie jej
@wygolony_libek-97: Ludziom nie zależy żeby mieć broń wiec jest jak jest. Zrobienie pozwolenia jest prostsze niż zrobienie prawa jazdy i kosztuje podobnie. Środowisko posiadaczy broni jest podzielone i są w nim tez tacy którzy uważają ze oni mogą posiadać, ale ty nie czyt. komuniści
@wygolony_libek-97 broń to nie pączki żebyś mógł sobie radośnie gubić. Z bronią wiąże się odpowiedzialność. To że system nie jest idealny i to jest fakt, ale w obecnym stanie gwarantuje on chociaż w wysokim procencie że czubki, ludzie z kartoteką czy kompletni dyletanci nie dostaną broni na własność. A ilość kontentu jaki wrzucasz na ten temat jest co najmniej zastanawiająca k jakości nie wspominając
@Ponc3k: właściwie to zależy czy ta ziemia nie ma przypadkiem rolnego przeznaczenia, czy nie trzeba będzie zająć to co na niej jest z powodu ochrony zabytków. Czy dostanie się właściwą rekompensatę za wywłaszczenie na właściwe cele publiczne.

W takich przypadkach twoje prawo własności może zostać naruszone. A to co parę lat temu uczyniono z transakcjami gruntów rolnych to już zupełne cofnięcie się do feudalizmu. I to wszystko z pozycji siły i
@zwierzu90: przecież ilość kontentu jest związana bo się tym tak jakby interesuję i temat śledzę, choć od paru lat mniej. Co do tego, że z wolnością wiąże się ospowiedzialność też się zgadzam.

Tylko, że niestety prawo w polszy jest pod tym względem tak pisane, że wciąż stosuje się iście milicyjne myślenie. Traktuje się petenta domyślnie z góry jak jakiegoś czubka który być może składa podanie bo chciałby mieć dużo sztuk i
@kogi: Od kiedy żeby zrobić prawko musisz zapisać się do kółka rajdowego, opłacać składki klubowe, zdobyć licencję rajdową PZMot dopiero wtedy możesz iść WORD w którym płacisz m.inn. 242 zł samej opłaty skarbowej (taka akcyza?) i dostajesz kwit na który możesz kupić ale tylko ograniczoną liczbę aut ale koniecznie musisz je garażować. Garaż od czasu do czasu będzie ci sprawdzał pan z inspekcji budowlanej. Musisz jeszcze regularnie jeździć nie tylko na
@wygolony_libek-97: no niby tak, ale nie do konca... obecny system oczywiscie nie jest idealny i mozna powiedziec ze korzysci z obecnej sytuacji to czerpie wylacznie pzss, lekarze wydajacy zaswiadczenia i kluby strzeleckie.
Tylko czy jest jakas alternatywa? Moze wprowadzenie jakiegos pozwolenia obywatelskiego - przyznawanego na podobnej zasadzie jak obecnie sportowe/kolekcjonerka ale bez obowiazku bycia klubowiczem czy uczestnicwa w zawodach.
@Drobar: ale niestety już coś tam eurokomisarze wykombinowali aby nie dało się pewnych rzeczy w broni używać ani do niej podpinać bez kategorii A z automatu () na szęście póki co magazynków nie każą dołączać do broni na stałe chpć jak ktoś się w nadinterpretacji uprze to może i z 30-stek w posiadaniu posiadaczy zarządzić wywłaszczenie czy zakaz obracania bronią przystosowaną do ich używania
@swiniakstatysta: Właściwie to mam pewien pomysł na umiarkowaną #liberalizacja #dostepdobronipalnej w #polska . Gdzie z jednej strony prawo byłoby dość nieskrępowane i pozbawione zupełnie uznaniowości #wpa ,carskiej tradycji promes czy obecnych patologii jak "prezesowstwo" #pzss zwanego PZ$$ ()
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
A z drugiej strony wymagałoby pewnej wiedzy i umiejętności od posiadacza oraz dyskwalifikowałoby osoby, które z
Pobierz wygolony_libek-97 - @swiniakstatysta: Właściwie to mam pewien pomysł na umiarkowaną #...
źródło: comment_1613736996jG918jWaeYBLlPmM3YrlNO.jpg
@wygolony_libek-97: Już to tłumaczyłem. Bronią trzeba umieć się posługiwać żeby z niej korzystać i nie zrobić sobie krzywdy. Dlatego ustawodawca niejako wymusza to na wszystkich jej posiadaczach.
@kogi: ale samo posługiwanie się nią to nie jest żadna wielka filozofia jak też wspominałem. Gdyby to było tylko rzeczywistą jego intencją to nie supłałby niepotrzebnie procedur i nie stawiał tak wysokich progów. Jak ktoś chce zwiedzić paryż to prościej i szybciej jest do niego jechać przez berlin niż objeżdżać przez moskwę.

A ja choć mniej się tematyką jej dostępności interesuję już to doszedłem do przekonania, że intencją ustawodawcy faktyczną jest