Wpis z mikrobloga

@Bittersteel: Tego filmu niestety nie oglądałem, ale zaczynam rozumieć neuropki. Szymon kreuje się na osobę bezstronną i obiektywną, a taki nie jest. Jest taki kanał na YT „Warchoł” i jego seria „Szymon kłamie”, w których autor przytacza pełne artykuły i badania na które się Szymon powołuje i jak się okazuje lubi on przekręcać je tak by pasowały do jego katolickiej narracji i obrazu świata.
@Bittersteel Wojna Idei jak dla mnie jest fhui słaba, jakiś taki zbiór faktów z wikipedii, nawiązanie do popkultury i prywatne subiektywne przemyślenia. Zero jakiegoś głębszego wejścia w temat, brak jakichś źródeł czy literatury, takie po prostu ogólnikowe gadanie i ślizganie się po powierzchni, typowy jutub. Już znacznie lepszy jest kanał Szymon Mówi, bo tam są te rozmowy z gośćmi i one potrafią być ciekawe, bo raz trafi się niezły szur, a innym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trybun_Plebejski:

takie po prostu ogólnikowe gadanie i ślizganie się po powierzchni, typowy jutub.


+1 - temat o psychodelikach w depresji ledwo liźnięty, kilka zdań jakby dosłownie wziętych żywcem z wiki. Mogę zrozumieć że format, bo krótki, bo to ma zaznajomić niezaznajomionych its itp ale.. Trochę jakby targetem był ktoś kto wpisuje w jutuby "co to jest anarchokapitalizm" i wyskakuje mu jego seria "idea w minutę".. Na "szymon mowi" przynajmniej bardziej zgłębia