Wpis z mikrobloga

@Jakis_Leszek: Bardzo możliwe. Jednak dostałeś szansę, więc warto ją wykorzystać. Miałem kiedyś sąsiadkę, w twoim stopniowaniu człowieczeństwa to "stara baba". Ta Pani była niesamowita. Wybitnie inteligenta, pełna refleksji, na temat świata poparte doświadczeniem życiowym ( była sybiraczką ). Pamiętam jak zapomniała w rozmowie słowa określającego wielbłąda i jaka była zmartwiona swą starością.
Szczerze to wielu młodych nigdy nie dorówna jej intelektualnie. Ta Panie przeżyły szmat czasu, wychowywały pokolenia dzieciaków, martwiły
  • Odpowiedz
Pamiętam jak zapomniała w rozmowie słowa określającego wielbłąda i jaka była zmartwiona swą starością.


@Papudrak: właśnie z tego powodu nie chce być stary.

Nie uważasz, że to arogancja zbudowana na głupocie?


@Papudrak: Nie, nie uważam tak( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: W tym roku stuknie mi 50 :-). Podobnie myślałem. Uwierz, człowiek zmienia poglądy wraz z wiekiem. Co do drugiego, przyjdzie czas na refleksję lub nie. Bezrefleksyjność to zwykle objaw braku inteligencji.
  • Odpowiedz
W tym roku stuknie mi 50 :-). Podobnie myślałem. Uwierz, człowiek zmienia poglądy wraz z wiekiem.


@Papudrak: brałem i biorę to pod uwagę.

Po prostu nie uważam wychowania dzieci za coś wielkiego lub wartego bycia dumnym. Stad taka a nie inna odpowiedz. Ale to tylko moje zdanie
  • Odpowiedz
ciekawe jak będzie za 50 lat jak każdy z nas będzie na emeryturze, kiedy system już jebnie albo 9/10 emerytów będzie głodować


@wafel93: Pocieszę cię: to jebnie szybciej. Moment kiedy ostatni wyż zacznie przechodzić na emeryturę albo będzie momentem gdy nie będzie czego zbierać(jeżeli nie wydarzy się coś niespodziewanego typu wojna, katastrofa klimatyczna, przełom technologiczny itp), a więc mowa o ludziach gdzieś z przełomu lat 70 i 80. Kobiety z
  • Odpowiedz
Więc żul też buduje dobrobyt, na skalę swoich możliwości. Daje ludziom pracę.


@Papudrak: Szkoda tylko, że potem my, jako społeczeństwo, musimy ponosić koszty jego leczenia.

Stare baby też budowały kiedyś przyszłość. A teraz młodzi drwi ze starych
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: Już Ci opowiadam merytorycznie.
1. Po urodzeniu trafiłeś na ugór. Nic nie było pustynia: brak szpitali, szkół, dróg. Sam wszystko wybudowałeś, sam osiągnąłeś marny bo marny poziom wykształcenia. Emocjonalnie widać że jesteś dnem. Współczuje twoim rodzicom.
2. Skoro dorobek jest marny. Pokaż co sam osiągnąłeś na tym ugorze.
3. Prawdziwy demokrata. Poglądy faszysty.
  • Odpowiedz
@Papudrak: Prosiłem o merytoryczny komentarz, ale lepsze to niż nic.

1) Pokolenie, które obecnie jest na emeryturach nie odbudowywało Polski po II wś., lecz utrwalało socjalizm. To różnica znacząca, prawda? I nie martw się o moich rodziców, dbam o nich.
2) Pozycję społeczną mam wyższą niż moi rodzice, lecz do poziomu ich majątku jeszcze trochę mi brakuję, ale mam dużo czasu przed sobą. Nie martw się, poradzę sobie sam na
  • Odpowiedz